Xpecia Tablet

Saç dökülmesi tüm insanlık için büyük bir problemdir. Bazı insanlar bu sorunla hiç karşılaşmaz ya da geç karşılaşırken, bazı insanlar erken yaşlarda maruz kalırlar.

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri ve tipleri vardır. Erkeklerde ki dökülmeler genetik sebeplerden dolayı söz konusu olurken kadınlarda sebepler farklıdır.

Kadınlarda saç dökülmesi çoğunlukla demir eksikliği ve kansızlıktan dolayı meydana gelmektedir. Fakat bir diğer sebebi ise erkeklerde olduğu gibi genetik sebeplerdir, buna da kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi ismi verilmektedir.

Kadın ya da erkeklerde meydana gelen saç dökülmesinin çözümü elbette vardır. Dökülen saç problemi için en kısa sürede farkedildiği an tecrübeli bir dermatoloji uzmanı yani dermatologa basvurulması gerekmektedir.

Xpecia Tablet Ne İçin Kullanılır?
Saç dökülmesi durdurulabileceği gibi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Fakat halk arasında çözümü olmadığı sanıldığından çoğu kişi herhangi bir müdahalede bulunmaz ve kaderine terkeder. Halbuki bu sorunun çözümü için piyasada tedavi sunabilecek ürünler bulunmaktadır. Bilimsel olan ürünler ile bilimsel olmayan ürünler ayırt edilmeli her ürün kullanılmamalıdır.

Bazı insanlar işe yaramayacak çözüm yollarına başvurduğunda herhangi bir olumlu etki görmediğinden tüm ürünlere aynı bakış açısıyla bakar ve doğru çözüm yollarını da denememektedir.

Bilindiği üzere sitemiz yalnızca saç sorunları hakkındadır ve bir çok saç problemi hakkında da çözüm üretecek bilimselliği kanıtlanmış ürünlerin tanıtımını gerçekleştirmektedir.

Bu ürünlerden biri de konumuz olan Xpecia’dır. Xpecia Türkiye’nin saç uzmanı sloganıyla yola çıkmış ve şu an bu yönde bir çok bilimsel saç ürünü olan Hair Pharma’ya aittir.

Xpecia genetik ve kansızlığa bağlı saç dökülmelerine karşı etkili bilimsel ve eczanelerde satışı olan bir üründür.

Xpecia’nın etkili olduğu saç dökülmesi tiplerini kısaca tanıyalım.

1-) Erkek Tipi Saç Dökülmesi (AGA – Androgenetik)
Anne ya da babalarda bulunan bazı sorunlar çocuklarına da geçebilmektedir. Bu sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Anne ya da babasında saç dökülmesi sorunu olan kişilerin bu probleme eğilimi diğer insanlara göre kat ve kat fazladır. Çoğunlukla 18-20’li yaşlarda bu kişilerin saçlarında bariz bir kalite kaybı olduğu gözlemlenir. Detaylı araştırıldığında bu sorunun sebebinin testosteron hormonunun alfa 5 reduktaz enzimi tarafından DHT (dihidrotestosteron) ismi verilen hale getirildiği görülmüştür.

DHT hormonu: Kıl üretme özelliği bulunan hücrelere zarar veren ve sağlıklı kılların kalitesiz hale gelmesine yol açan hormondur. Erkeklerin vücudunda ki testosteron hormonunun aktif versiyonu olan ve güçlü metobolitine verilen isimdir. DHT hormonu, büyük oranda testosteronun çevresinde ki dokularda 5-Alfaredüktaz enzimi aracılığıyla dönüşümünden oluşmaktadır.

İlk önceleri sağlıklı kılların zarar görerek kalitelerini kaybetmelerine yol açan bu hormon daha sonra kıl yapıcı hücrelerin fonksiyonlarını tamamen kaybetmelerine sebep olmaktadır.

Buna istinaden Xpecia Tablet erkek tipi dökülmelere karşı etkinliği bilimsel olarakta kanıtlanmış İsaflavon ve saw palmetto maddelerini içermektedir.

2-) Demir Eksikliği, Kansızlığa Bağlı Saç Dökülmeleri
Kadınlarda meydana gelen saç dökülmelerinin en yaygın sebebi kansızlık yani anemidir diye konumuzun başında da belirtmiştik. Kansızlık denildiğinde insanların aklına vücutta bulunması gereken kan miktarının normalin altında olduğu sanılmaktadır. Her ne kadar doğru bir tabir gibi düşünülse de doğru olan miktarın değil kan içerisinde bulunan hücre miktarının azalmasıdır.

Kan, içerisinde eritrositler yardımıyla dokulara ve saçlara demir, çinko, magnezyum, biotin ve b12 vitamini taşımaktadır. Sorun buradan da anlaşılacağı gibi taşıyıcı görevi bulunan eritrositlerin yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bu eksikliklerden dolayı saç dökülmesi ve diğer bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Saç dökülme sorununuzun neden kaynaklandığına dair net bir bilgiye sahip olmak için ilk yapılacak işlem konusunda uzman ve tecrübeli bir dermatologa başvurup muayene olmaktır.

Dermatolog yapacağı değerlendirme de dökülmelerin erkek tipi olmadığını teşhis ederse sizi kan sayımınızın yapılması için ilgili bölüme sevk edecektir. Burada kan değeriniz düşük bulunursa gereken tedaviye başlanır. Kansızlık tedavisi yaklaşık 1 yıl kadar bir süreçte yapılmaktadır. Bu yüzden tedavi gördüğünüz sırada saç sağlığınızı düzeltmek için Xpecia Tablet kullanmanız tavsiye edilmektedir. Xpecia Tablet’in içeriğinde demir, çinko, magnezyum, biotin, folik asit, ginkgo bilboa gibi maddeler bulunur. Bu maddeler sayesinde Xpecia saçınızın dökülmesini önler, tedavinizi destekler ve saç kalitenizin artışını sağlar.

Xpecia Yan Etkileri Var mı?
Xpecia Tablet içeriği oluşturulurken daha önce bu maddelerin kullanılmış olduğu ürünler göz önüne alınmış ve meydana geken tüm yan etkiler ortadan kaldırılmıştır. Benzer ürünlerde görülen cinsel isteksizlik, iştah artışı ve bununla beraber kilo artışı gibi sorunlar Xpecia için söz konusu değildir. Hamile kadınların kullanımı için doktorlarından izin alması gerekmektedir.

Xpecia Nasıl Kullanılır?
Tablet bir ürün olan Xpecia, anlaşılacağı üzere ağızdan yani oral yolla alınmaktadır. Sabah 1, akşam 1 olmak üzere kullanabileceğiniz gibi dilerseniz 2’sini aynı anda belli bir vakitte de kullanabilirsiniz.

124 Comments

Add a Comment
 1. nadir

  merhabalar,
  xpecia erkek tableti tam olarak 3 ay kullanıyorum.Bundan sonraki kullanımlarımda bazı yorumlarda sonraki aylarda kullanım dozunu 1 e düşürün denilmekte buna uymalımıyız yoksa aynı kullanım dozunu devam ettirmelimiyiz.

  1. Yönetici

   Merhaba. İlk 3 ay’dan sonra günde 1’e düşürebilirsiniz. Ancak saçınızda bir sorun olduğunu görürseniz tekrar günde 2 doz olacak şekilde kullanıma geri dönebilirsiniz.

 2. Celal

  Merhaba xpecia tablet erkek 2 aydır gunde 1 defa kullanmaktayim saç ektirdim saç eken uzman yazdı ve günde 1 defa kullanmami söyledi burda 2 defa yazıyor normal mıdir

  1. Yönetici

   2 adet bizim normal şartlarda tavsiye ettiğimiz dozdur. Doktorunuzun tavsiye ettiği doza uymanız doğru olacaktır.

 3. selçuk

  hocam ben 3 ay oldu saç ektireli 2 aydır priorin ve revigen kullanıyorum sizce dogrumu yapıyorum bundan sonraki süreçte tavsiye ettiginiz bişey varmı saygılar sunuyorum

  1. Uzman

   saça yönelik tüm vitamin , mineral ve proteinleri içeren xpecia tablet kullanmanızı öneririm.

 4. Sinan

  Merhaba xpecia erkek tablet kullanıyorum günde iki sefer aç karnına mı kullanmalıyım yoksa tok karnına mı hangisi daha etkili olur teşekkürler

  1. Uzman

   yemeklerden 20 dk sonra alabilirsiniz

 5. Emre

  Merhaba, bu ilacı uzun zamandır araştırıyorum ama, bazı korktuğum yan etkileri yüzünden kullanmıyordum. Aklıma meme büyümesi gibi korkunç şeyler gelmekte. Böyle şeyler yaşayan kimseler var mı?

  1. Uzman

   hayır böyle bir yan etkisi yok.

 6. Emre

  Bir kaç kere yazmama rağmen yorumum yayımlanmadı ve bir cevap alamadım. Bu ürünün meme büyütme gibi korkunç yan etkileri olduğu doğru mudur?

  1. Uzman

   hayır böyle bir yan etkisi yok.

 7. Bekir

  Merhaba 5 ay önce saç ektirdim 3 aydır expecia kullanıyorum günde 2 kez fakat aşırı derecede dökülme var kafamda saç kalmayacak

  1. Uzman

   geciken şok dökülme olabilir.fakat saç dökülmesinin extra bir nedeni olabilirmi araştırılmalı.doktora görünmelisiniz

 8. Esra celik

  Merhaba
  Bu ilaç sürekli mi kullanılmalı faydasını ne kadar sürede görebilirim.
  Yorumlardan yola çıkarak sormak istedim 3 ay kullanıp halen devam ediliyor sanırım?

  1. Yönetici

   Merhaba Esra hanım.
   İlaç kullanım süresi dökülmenin sebebine bağlıdır. Genetik dökülmelerde sürekli kullanmak gerekir.

 9. Naz

  Saçlarım hep seyrekti ama son zamanlarda dökülmesi baya arttı ve açılmalar meydana geldi özellikle tepe kısmımda. doktorlarda sanırım bi çare bulamayınca kronik stres dedi yapabileceğim bir şey YOk mu acaba saçım yarı yarıya azaldı artık psikolojim bozuluyor

  1. Uzman

   tepe kısmında seyrelme var ise bu stresten değil genetik erkek tipi dökülmedir.stresten olsa idi başınızın her tarafı seyrelirdi,xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 10. Falkon

  Xpec erkek ile xpec kadın arasındaki fark nedir?

  1. Uzman

   birinde demir diğerinde isoflavon var

 11. Ömer

  Merhaba hocam bnmde saclarimda dokulme var tepede seyrelme var ve cansiz saclarim dermatologa gittim kan degerlerim normal cikti ve xpecia tablet yazdi acikcasi korkudan kullanmiyorum ailede sac dokulmesi varmi diye sordu var dedim bu genetik oluyo sanirim tableti ne kadar kullanmam gerekiyor surekli kullanirsam iler ki yaslarda baska bi sorunlar olurmu olmaz mi saclar kurtaralim derken sagligimizdan olmayalim hocam bu merakimi giderirseniz sevinirim saygilar..

  1. Uzman

   xpecia içeriği nedeniyle yan etki oluşturmaz.güvenle kullanabilirsin.

 12. Ömer

  Peki hocam ben kullanirsam saclarim eskisi gibi canli olucakmi gurlesecekmi yani ve bide sureklimi kullanmam lazim

  1. Uzman

   genetik dökülmeniz varsa saçınızın var olmasını istediğinz sürece düzenli kullanmalısınız

 13. mustafa

  bu hapın cinsellik uzerıne olumsuz etkisi ve erkekte sperm uretıminde azalma ile sperm kalitesini düşürebileceği doğrumu

  1. Uzman

   hayır doğru değil.içerik kimyasal değildir.bitkisel extractlardan oluşmuştur

 14. Hakan

  Ne kadar zaman kullanmam gerekiyor peki

  1. Uzman

   genetik dökülmeniz varsa saçınızın varolmasını istediğiniz sürece kullanmak zorundasınız.bırakırsanız tedavi ile çıkan saçlar dökülür

 15. can

  hocam yaşım 17 saçlarım küçüklükten beri seyrek fakat son bir iki yıldır saçlarım dökülüyor baya bi seyrek ve alnım açık derisi görünüyor. kan değerlerim normal ve bu yaşta dökülme sizce erken değil mi? genetik yatkınlık varsa bile bu yaşta dökülmesi bana anormal geliyor. xpecia tablet kullanmaya bu yaşta başlayabilir miyim?

  1. Uzman

   başlayabilirsin ama kan değerlerine bakılmalı,sistemik hastalık var mı araştırılmalı

 16. Ibrahim CULFA

  Geçen hafta cuma günü saç ektirdim,bu ürünü ne zaman kullanmaya başlamam gerekir.

  1. Uzman

   hemen başlayabilirsiniz.

 17. Merve

  Benim merak ettiğim bir şey var ben kadın tabletini kullanırken saçım için yani saçımın daha iyi bir hale gelmesi için çam terenben yağını kullanırsam bir yan etkisi olur bu yağın sac için bir-çok faydası varmış

  1. Uzman

   xpecia tablet kullanmanız yeterli

 18. Süleyman

  Bende dokulme yok fakat daha saglikli olsun diye xpecia kullanmaya basladim sorum su bir kac ay sonra birakirsam sorun olmayan saclarda sorun yasamaya baslarmiyim?

  1. Uzman

   eğer sorun yoksa yaşamazsınız

 19. Bilal

  Düyduguma göre kilo aldırıyormuş dogru bu ?

  1. Uzman

   hayır aldırmaz,yanlış duymuşsunuz

 20. Emrah

  Hocam bu üründen sipariş verdim aç karnına mı tok karnına mı hangisi etkili olur yemekle arası ne kadar olmalı yatarken alsak etkili olurmu çok teşekkür ederim

  1. Uzman

   yemekten 20 dk sonra alabilirsiniz

 21. Selçuk

  Merhabalar.17 yaşındayım ve genetik kelliğim var.ama şuan dökülme başlamadı.bu ilacı hayatım boyunca hep kullanıcakmıyım?

  1. Uzman

   eğer genetik saç dökülmesi varsa ve dökülmesini istemiyorsanız kullanmanız gerekir

 22. Filiz

  Merhaba ilacı yeni sipariş ettim dht hormon problemim var sürekli mi kullanmam gerekir.

  1. Uzman

   evet düzenli kullanmanız gerekir

 23. Betül

  Merhaba kan değerlerimde bir sorun yok troit demir b d vitamini genel anlamda sıkıntı yok.bir sene önce kuaförüm saçlı deriyi yakınca üstlerde dökülme başladı sonrada durmak bilmedi elimi her attıgımda saç geliyor erkek tipi saç dökülmesi midir ikinci sorum xpecia kadın saç çıkarır mı yada bana uygun mudur

  1. Uzman

   xpecia kullanabilirsiniz.ama sadece tepe bölgesinde ise dökülme dermatologa görünmelisiniz

 24. Emrah

  Merhaba hocam duş alırken sürekli saçım dökülüyor daha öncede normalinden az dökülürken duşta 100 150 tel rahat dökülüyor belkide fazlası tararkende keza aynı şekilde bu normal midir?? ve bu benim.canımı sıķmaya basladı ve alnım’da azda olsa açılma var saç aralarımda da dermotoluğa danışmadan xpecia tablet kullansam fayda edermi birde reçete ilemi kullanmamız gerekir
  Teşekkür ederim…

  1. Uzman

   dökülme nedeniniz tespit edilmeli.eğer genetik dökülme ise xpecia tablet başlayabilirsiniz ama şiddetli bir dökülmeniz varsa tek başına xpecia tablet yeterli olmayabilir.beraberinde minoxidil yada procapil içeren bir sprey de kullanmalısınız

 25. Gülhan gümüş

  Merhaba ben tiroit hastasıyım tiroit hormonlarımda tembellik var saçlarımda da dökülme oluyor saçlarım da uzamıyor xpeciayı kullanmaya başladım dökülme yavaşladı saçlarım gürleşir mi acaba?

  1. Uzman

   düzenli kullanırsanız istediğiniz sonuca ulaşırsınız.günde iki tablet almalısınız

 26. Çiğdem

  Merhabalar ben yanlışlıkla bayan xpecia yerine erkek especially mavi kutuyu almışım bayan olarak kullanmam da sakınca var mı ilk defa kullanmaya başlayacağım

  1. Uzman

   40 yaşın üstündeyseniz sorun değil,kullanabilirsiniz.ama ürünü açmadıysanız aldığınız yerden değiştirebilirsiniz

 27. Deniz

  Bu ilacı kullandığımız zaman dökülen saçlar yerine çıkıyor mu ? İlaç eczanelerde mevcut mu ?

  1. Uzman

   3 yıldan uzun olmayan dökülme sorunlarında dökülen saçların çıkmasını sağlar,eczanelerde var

 28. Resul

  22 yaşındayım saçlarım incelemeye ve dökülmeye başladı kan testi yaptırdım b12 ve demir eksik çıktı ilaç kullandım fakat dökülme devam ediyor bu ilaca başamalımıyım teşekkürler

  1. Uzman

   tedaviye cevap alıp alamadığınızı öğrenmek için kan testlerini tekrarlamalısınız.eğer kan değerleriniz düzelmiş ve dökülme hala devam ediyorsa genetik dökülme başlamış demektir.xpecia tablet başlayabilirsiniz

 29. Enes

  Mrblar xpecia tablet i 1 aldır kullanıyorum etki göremedim kaç ayda görebilirim yada bende uymadı mı

  1. Uzman

   saç dökülmesi tedavisi genellikle 3.ayda sonuçlarını göstermeye başlar.DHT niz çok yüksekse xpecia tek başına yeterli olmayabilir de.

 30. Suat

  Saç ektireli 10 gün oldu kan değerlerim yüksek pecia ilacı kullanmamda bir sakınca var mı

  1. Uzman

   xpecia tableti kullanmanızda bir sakınca yok

 31. Berrin

  Merhaba 48 yaşındayım. Menapoza giriyorum kan tahlillerim normal çıktı. Erkek tipi dökülme mevcutmuş xpecia nın erkekler için olanınımı kadınlar için olanınımı kullanmam doğru olur.

  1. Uzman

   menopoz dönemi saç sorunları ve yine menopozdan kaynaklı diğer sorunlar için Menopecia tablet kullanmanızı öneririm

 32. Emine

  15 yaşıdayım kullanabilir miyim acaba?

  1. Uzman

   biotin kullanmanızı öneriirm

 33. Alican

  1 ay önce sac ekimi yaptırdım ve doktorum trichoplus tablet ve avesin sac serumu kullanmami tavsiye etti. Sizce bu ilaçlara mi devam etmeliyim yoksa xpecia tablet ve hair forte sprey mi kullanmalıyım.

  1. Uzman

   tableta yerine xpecia tablet kullanabilirsiniz,içeriği daha zengin ve yeterli aynı zamanda ekonomik ;sprey de ise yaklaşık aynı içerik hatta daha zengin olmasına karşılık hairforte sprey daha ekonomik

 34. Volkan emre demir

  Genetik saç dökülmesi var saçım aşırı yağlı ne yapacağımı bilmiyorım

  1. Uzman

   genetik dökülme de DHT yi bloke etmek,saçlı derinin beslenmesini arttırmak ve saçın yapıtaşlarını oluşturan vitamin,mineral ve diğer elementleride içeren ürün kullanmanızı öneririm.düzenli kullanmanız halnde dökülme önlenir,daha sağlıklı ve kalıcı saçlar gelir.hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz.yağlanmayı azaltmak için seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 35. Abdullah

  Hocam genetik dökülmede kaç yaşıma kadar kullanmalıyım yaşım 28 yaşım 50 iken bıraksam ilacı yine mi dökülür

  1. Uzman

   merhaba Abdullah bey
   genetik dökülmede ürün kullandığınız sürece etkilidir.düzenli kullanımla saçlarınızı koruyabilirsiniz.ürünü bıraktıktan sonra saçlarınız dökülmesi beklenir.50 yaşında ürünlere ara verip dökülüp dökülmediğini kontrol edebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 36. Umut dinar

  Hocam merhabalar 19 yaşındayım tepe bölgelerinde açılmalar oluştu ön taraftaki saçlarım inceldi ve soluklaştı ne kullanmamı önerirsiniz

  1. Uzman

   saçınızda minyatürleşme başlamış,sınırlarını söylediğiniz alan genetik dökülme sınırları,procapil içeren hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz

 37. enes

  merhabalar 3 aydır hairforte sprey kullanıyorum kafa derimde aşırı kaşıntı ve pul pul kepek gibi şeyler dökülüyor sebebi nedir ne yapmalıyım

  1. Uzman

   allerjik reaksiyon gelişmiş görünüyor.spreyi kesmenizi öneririm.xpecia tablet ile devam edebilirsiniz

 38. Emin

  Merhaba, xpecia erkek i, gece yatarken icmenin emilim veya fayda gibi bir avantaji var mi (buyume hormonlari gece daha aktif mesela) ?

  1. Uzman

   önemli bir fark oluşturmaz

 39. Serkan

  Sa bende hafiften dökülme var 6 ay kullandım diyelim bıraktığımda sağlam saçlar dökülmez demi

  1. Uzman

   genetik dökülmeniz varsa xpecia tableti bıraktığınız zaman saçlarınız tekrar dökülecektir

 40. Huseyin

  Abi xpeci a erkek tablet kullandim , alerji oldum neden , vucudum kirmizi ben gibi noktalar olustu , her yerim kizardi

  1. Uzman

   alerji yapmış olabilir.başka bir nedeni de olabilir.tekrar denersiniz yine kızarıklık oluşursa kullanmayın

 41. Merve

  Merhaba ben Xperia nin erkek olanını almışım eczane bunu verdi bir tane içtim 25 yaşındayım saclarimda genetik dökülme var ince telli ve boyadan dolayı aşırı yıpranmış halde. Ne yapmalıyım ilaca devam edeyim mi sorun yaratır mı

  1. Uzman

   erkek tipi dökülmede xpecianın erkek tipi kullanılabilir hatta daha iyi olur,gelecek ay kadın tipi ile devam edebilirsiniz,

 42. Sezer

  Merhaba 22 yaşındayım, doktorum xpecia erkek tablet, hairforte erkek sprey, sawpoo şampuan, nizoral şampuan ve minoxil %5 önerdi. Bu ilaçları nasıl kullanacağım?
  Nizoralı hafta da bir kullanmayı düşünüyorum. Diğerleri hakkında bir fikrim yok. Öğrenciyim sürekli 8-5 okuldayım. İlaçlar saçımda ne kadar durmalı önce hangisi sıkmalıyım. Sawpooyu hafta da ne kadar kullanmam gerek? Örneğin akşam 11 de minoxili sıksam 12 de hairforte sabahta sawpooyla yıkamam mı gerek günlük? Saçta rahatsız edici bir hal oluşturuyorsa sabahları spreyleri kulanmam zor olur. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

  1. Uzman

   doktorunuz çok ürün başlamış bu kadarına gerek yok.xpecia tablet,hairforte sprey ve sawpoo şampuan yeterli.spreyi sıktıktan sonra tam olarak emilebilmesi için 4 saat saçlı deride kalması gerekir

 43. Fahri Piroğlu

  Hocam saç ekiminden kaç gün sonra xpecia tb. ve hairforte sprey kullanmaya başlayabilirim. 2 gün oldu ekim yaptıralı, hemen başlasam zararı ve ya faydası olur mu.. Acil dönüş yapabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Uzman

   xpecia ya hemen başlayabilirsiniz,hairforte spreye de ekimden sonra ki ilk yıkamadan sonra başlayabilirsiniz.böylece şok dökülmede azalır

 44. Jale

  Merhaba. 30 yaşındayım ve doktorum erkek tipli dökülme
  Tehşisi koydu. Gecen aydan beri yalnışlıkla mavi kutu xpeciayı kullanmışım. Eczane öyle vermiş,şimdi fark ediyorum. Her hangi bir kadınsal sorun yarata bilir mi? Ne yapmam lazım. Teşekkürler

  1. Uzman

   erkek tipi dökülmeniz varsa sorun olmaz.hatta daha etkindir.ama sonaki kutuyu bayan formu ile devam edebilirsiniz

 45. Muhammet

  Merhaba hocam 20 gun önce sac ektirdim ve xpecia tablet ve proscar kullanmaya basladım bunların Yanı sıra minoxil 5 deri spreyi kullanıyorum her gun bu ılacları ne kadar kullanmam gerekıyo

  1. Uzman

   Xpecia kullanıyorsanız proscar kullanmayın çünkü ciddi Yan etkileri olabiliyor. Bir yıl kullanabilirsiniz

 46. Alpaslan Çulcuoğlu

  Merhaba değerli uzmanlarım ben 2 ay önce saç ektirdim ekim kliniği bana xpecia ilk ay günde 2 tablet sonraki 2 ay için günde tek tablet kullanmamı tavsiye etti bir aydır kullanıyorum. Kilo aşdım ve göbeğil aşırı derece arttı me yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinrim

  1. Uzman

   Xperia kilo yapmaz, diyetinizi gözden geçirmelisiniz

 47. İsmail Çavdar

  Hocam, merhaba. Son zamanlarda piyasa solüsyonlar aldı başını gidiyor. Bu konuda ne dersiniz? Bu solüsyonlar saç da çıkarıyor. Bununla birlikte xpecia’yı da kullansak nasıl olur? Daha etkili bir sonuç alır mıyız?

  1. Uzman

   Üren alırken dikkat edilmesi gereken o ürünle ilgili bilgilere ulaşabiliyormusunuz, bilimselliği kanıtlanmış mı, herhangi bir sorunla karşılaştığımız da muhatap bulabiliyormusunuz,Tüm bunları araştırmalısınız. Xpecia piyasadaki içeriği en zengin ve yeterli olan saç ürünüdür. Kullanabilirsiniz

 48. İsmail ÇAVDAR

  Hocam, bir de Xpecia’yı sadece bu platformdan mı alabiliriz? İnternetten satış yapan sanal mağazalar var, biliyorsunuz. Oradan da alınır mı? Yani aynı isimle benzeri sahtesi olur mu, piyasada? İlla bu platformdan ve eczanelerden mi almalıyız? İnternetten alımlar için sahtelik vb gibi durumlar olur mu? Yoksa güvenerek alabilir miyiz ? Tablet veya kutusu üzerinde ayırt edici bir yazı var mı? Teşekkürler.

  1. Uzman

   Tabiiki her yerden alabilirsiniz. Sahtesi yok

 49. Sinem

  Ac karinanami tokmu yemeklerle birliktemi kullanildiginda etkilidir?

  1. Uzman

   Yemeklerden 20 dk sonra alabilirsiniz

 50. salih

  Hocam merhaba. Ben doktara gitmeden Xpecia alsam ve günde sadece 1 tane kullansam düzenli olarak acaba bir sıkıntı olur mu ? Çünkü uzun yılar kullanmayı düşünüyorum saçım için.

  1. Uzman

   Saçınızda genetik dökülme var mı? Yoksa kullanmanıza gerek yok

 51. Ahmet ünsal

  Hocam merhaba ben saç ektirdim 7 ay oldu saçlarım gürleşmeye başladı x pecia kullanmaya devam ediyorum günde 2 tane sabah akşam içiyorum devam etsem sorun olmaz değilmi

  1. Uzman

   Hayır sorun olmaz, 1 yıl kullanmanız öneririm

 52. Nurettin

  Hocam merhaba 22 yaşındayım yaklaşık 7 8 ay saçım dökülüyordu, dermatoloğa gittim bana çinko hapı verdi ve genetik saç dökülmesi olmadığını söyledi, ailemde saçı erken dökülen bildiğim kadarıyla yok. Çinko hapını kullandıktan sonra dökülmem durdu gibi ama saçım normalde çok gürdü, etrafı incelemiş ve zayıflamış durumda, dökülme sadece tape değil kafanın her tarafında DÖKÜLÜYORDU. Fakat sol taraf daha fazla incelemiş ve zayıflamış, sağ taraf daha gür, bu xpecia taplet saçı gürleştirir mi? bu sosyal hayatımı baya etkiliyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekürler iyi günler dilerim.

  1. Uzman

   Evet Xpecia tablet kullanabilirsin bence tabletle birlikte Hairforte spreyde kullanman halinde daha kısa sürede daha iyi sonuç alırsın. İstediğin sonuca ulaştığın zaman her ikisini de bırakabilirsiniz

 53. Memet

  Mrblar xepcia erkek tablet kullanıyorum şuan saçlarım döküluyodu buna ek lavanta ve ısırgan otunu kaynatıp suyunu bı kapa koyup fisfis seklinde düzenli bı şekilde kullaniyorum saçlara çok etkisi varmış döküpmeyi kesip dökülen saçları cikariyomus öyle bişey varmi ? İkisini birlikte kullansam

  1. Uzman

   Xpecia tablet bilimselliği kanıtlamış bir tabletten, Diğer söylediğiniz karışımın pek anlamı yok

 54. Şadiye Bozdoğan

  Ben hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldım tam olarak ne yapmalıyım bilmiyorum şu an için hastaneye gidemiyorum ense kısmında bir bölümde saçkıran oluştu ne tavsiye edersiniz teşekkür ederim iyi akşamlar diliyorum

  1. Uzman

   Sadbe losyon (squarik asit di butil ester içerir) Hemen alın vemdökğlmenin olduğu alana kızarıklık oluşan kadar hafif bastırarak uygulayın. Beraberinde HP biotin 10 mglık tablet ve başlayın.

 55. Emir

  Merhaba,bugün intermittent fasting diyetine başladım ama öğün saatimi öğlen olarak ayarladım.sabah aç karnına xpecia icmem sorun olur mu?

  1. Uzman

   Sorun olmaz, alabilirsiniz.

 56. sinan alimoğlu

  Hocam strese bağlı saç kalitesi düşmesine etki eder mi? Yani bu ilaç sadece genetik dökülmeler için mi?

  1. Uzman

   Içeriğinde saç oluşumunu uyaran, kullanmayı açtıran ve saçın yapılışını oluşturan maddeleri içerdiği için her tür saç dökülmesine kullanılabilir. Sorun ortadan kalkınca yada saçınız istediğiniz forma ulaşınca bırakabilirsiniz. Eğer dökülme genetik değilse.

 57. Ali

  Ben sakal için minoxil kullandım fakat yan etki olarak saçım dökülmeye başladı 1 yıldır devam ediyor bi türlü önüne geçemedim en son xpecia tablet aldım dökülmeyi durduralrimi yada başka ne kullansam dökülme durur.

  1. Uzman

   Sakal için kullandığınız minoxil saçınızı dökmez, Böyle bir yan etkisi olamaz. Ailenizde dökülme varsa veya sistemik bir hastalık nedeni ile dökülme olabilir, araştırmalısınız.

 58. Ali

  Saç için kullanılan minoxil sakala kullanılabiliyormuş bende kullandım fakat saçım dökülmeye başladı xpecia durdurabilirmi bunu

  1. Uzman

   Saç dökülmenizin sakala mnoxil kullamanızla bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Saç dökülmesine neden olabilecek durumları araştırın. Onaa yönelik tedavi başlayın. Dermatologa görünmelisin

 59. Nazlıhan

  Xspesia hap ne kadar süre kullanılmalı

  1. Uzman

   Genetik, erkek tipi dökülme varsa düzenli bir şekilde sürekli kullanılmalı, eğer hastalık vb nedenlerle olmuşsa saçını istediğiniz forma kavuşunca bırakabilirsiniz.

 60. Aslıhan

  Hocam merhaba ben 5 senedir falan saç dökülme problemi yaşıyorum. Dökülme başladığından beri bir çok doktora gittim. Erkek tipi saç dökülmesi olduğu söylendi. Demir eksikliği kansızlık dediler. İlaç kullandım uzun süre. Ama yine dökülme devam etti. En son medobyocomplex-W hapı kullandım doktor tavsiyesiyle. Kullandığım süre zarfında saç dökülmem durdu. Şimdi de Xpecia tablet merak ettim. Sizce bu tablet işe yarar mı? Ve ben bayanım hangisini kullanmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Uzman

   Xpecia tablet kullanabilirsin, günde iki tane almalısın. Erkek tipi saç dökülmesine düzenli kullanmak gerekir.

 61. Tülay Şafak

  Saçlarımda dökülmekten daha çok incelme ve cansızlık sözkonusu… Xpecia tablet i üç ay kullanmak yeterli gelebilir mi? Ayrıca kullanma kılavuzunda iki tableti bir anda ya da sabah akşam alınabileceği yazıyor… hangi şekilde kullanmak daha etkili sonuç verir acaba??

  1. Uzman

   tabii ki kullanmanızın ciddi saç kalitenize katkısı olacak.Günde iki tablet kullanabilirsiniz.Genetik dökülme nedeniyle ise seyrelme ve cansızlık xpeciayı bıraktığınız zaman saçlarınız tekrar cansızlaşır ve dökülür.

 62. Ayşe

  Merhaba bana ezzacım ilk olarak bay olanı kullandırdı sonrasında ben agır bir hastalık gecirince bırakmak zorunda kaldım şimdi elimde 3 kutu bayan olanı var kullansam sorun olurmu yada fayda saglarmı aradan 6 ay geçti

  1. Uzman

   Kullanabilirsiniz. Saçınızda dökülme sorunü varsa tedaviye yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.