Seboderm Şampuan (Kepek Önleyici Şampuan Önerisi)

Bir çok insan kepek problemi yaşamakta ve bu durumdan ciddi derecede rahatsızlık duymaktadır. Bazı insanların saçından aşırı dökülen kepekler omuzlarında görünmekte ve hoş durmamaktadır.

Koyu renkli elbise tercih eden bir çok bireyin omuzlarında oldukça fazla şekilde kepek olduğuna mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Televizyon, radyo veya internet ortamında ki reklamlarda hepimizin yakından tanıdığı şampuan markalarının kepeğe karşı etkili olduğunu duyarız.

Evet normal kepeklenme sorunlarında isimlerini sıkça duyduğumuz ve market şampuanı kategorisine giren bu ürünler illa ki etkili olabilirler fakat pul pul olan kepeklenmelerin sebebi kafada ki mantar veya seboreik dermatit yani yağlı egzama sorunundan kaynaklanmaktadır. O halde burada iş dermatolojik bir şampuana düşmektedir.

Bu denli fazla ve pul pul kepeklenme sorunu için kullanılması gereken şampuan climbazole ismi verilen maddeyi içermelidir. Yazımızın devamında climbazole nedir, neden önemlidir şeklinde ki merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışalım.

Dermatolojik Şampuan Nasıl Olur? (Medikal Şampuan da Denilebilir)
Şampuanları az önce yazımızın akışında market şampuanı ve dermatolojik şampuan olarak iki kategoriye ayırmıştık. Marketlerden temin ettiğimiz şampuanlar saçın sadece temizlenmesi ve hafif kepek prolblemlerini çözmesi için kullanılmaktadır. Fakat dermatolojik yani medikal şampuan olarak adlandırılan ürünler saçın kalitesini, parlaklığını artırabildiği gibi saçlarda meydana gelen kepeklenme, mantar veya yağlı egzama sorunlarınında önüne geçmektedir. Medikal şampuanların içerisinde climbazol, zinc pyrithione, kototonazol ve itrakonazol gibi maddeler bulunmaktadır. Saydığımız maddelerin tümü mantar öldürücü özelliği taşımaktadır. Yalnız ketotonazon maddesi saç derisine zarar verebileceğinden dolayı yalnızca 10 günde bir kullanılması önerilir. Biz sacproblemleri.net olarak bu maddenin yerine günlük kullanıma da uygun olan climbazole içeren şampuanları tavsiye etmekteyiz.

[formcraft id=’3′]

Climbazol İçeren Şampuan SEBODERM
Climbazol maddesinin maliyeti ketokonazol ve itrakonazol maddelerine nazaran daha pahalıdır ve bu sebeple ülkemizde climbazol maddesi içeren ürün çeşidi çok fazla yoktur. Seboderm şampuan climbazol içerip, güvenilir bir üründür ve eczanelerde satışı mevcuttur. Seboderm şampuan climbazol maddesinin yanı sıra aynı zamanda zinc pyrithione da içermektedir.

Neden Seboderm Şampuan?
Yazımızın akışında sürekli vurguladığımız gibi Seboderm şampuanın ana maddesi climbazoldür. Normal ya da aşırı kepeklenmelerin tümüne karşı etkili bir ürün olup mantar öldürücü özelliği bulunmaktadır. Saçlı deri üzerinde incelme, iltihap veya tahrişlere neden olmamaktadır. Diğer maddeleri içeren ürünlerin 10 günde bir kullanımı önerilirken seboderm günlük olarak hiç bir endişe hissetmeden rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca yalnızca kepeğe, mantara ya da yağlı egzamaya karşı etkili olduğunu belirttiğimiz bu ürün tabi ki temizlik özelliğide taşımaktadır. Seboderm ile birlikte farklı bir temizlik şampuanını kullanmanıza da gerek duyulmaz.

Saçı Nemlendirerek, Saçın Kalitesini Artırır
Seboderm şampuan ülkemizde ilk ve tek climbazol içeren şampuandır ve kepeğe karşı etkisi dışında nemlendirici ve saç kalitesini artırma özellikleri de vardır. Saç kuruluğunu önlemek için pentavitin ve provitamin B5 maddeleri içermektedir. Mantarın zarar verdiği saç derisinin hasarının düzelmesi içinde alpha flor buddleja ao içermektedir. Saçın yumuşak olması ve kolay taranması için ise polygurtinium maddesi bulunmaktadır.

[adinserter block=”1″]

Uyarılar ve Kullanımı
* İlaç değildir. Haricen kullanılır.
* Kullanmadan önce lütfen kullanma talimatını okuyunuz.
* Beklenmeyen bir etki gördüğünüzde doktorunuza veya 444 3 722 numaralı telefona başvurunuz.
* Hamilelik durumunda lütfen kullanmayınız.
* Çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde ambalajında saklayınız.
* 15 C – 25 C, ışıktan uzak ve ağrı kapalı bir şekilde saklayınız.
* Kesilmiş ya da açılmış ambalajları satın almayınız.
* Islak saça masaj yaparak uygulayınız. 2-3 dakika bekletin. Bol su ile durulayın.
* Uygulama 1-2 defa tekrarlanabilir.

İçindekiler
Water, Disodium Sulfosuccinate, Cocoamido Dietanolemide, Sodium Cocoamphoacetate, Propilen Glikol, Cocoamidopropyl Betain, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Zinc Pyrithione, Biotin, Olive Oil PEG-7 Esters, Triethanolamin, Styrene/Acrylates, Copolymer, Sodium Chloride, Climbazole, Polyquartinium 10, Dmdm Hydantoin and Methylisothiazolinone and Methylchloroisothiazolinone, Citric Acid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.