Saçkıran İlacı SADBE ile Tedavi

Saçkıran yani tıp dilindeki ismiyle Alopecia Areata tedavisinde SADBE kullanabilirsiniz.

Türkiye’nin saç uzmanı sloganıyla etkili ürünler geliştiren Hair Pharma firması tarafından geliştirilmiş olan SADBE roll on formu ile oldukça kolay kullanıma sahiptir. Dökülme meydana gelen bölge ya da bölgelerin ıslandığından emin olana kadar uygulanabilir. Bölgenin tamamen ıslandığından emin olduktan sonra beklemeye bırakılmalıdır.

Dilerseniz aşağıdaki form aracılığı SADBE sipariş geçebilirsiniz. Siparişiniz otomatik olarak Hair Pharma satış temsilcilerine ulaşmaktadır. Formunuz ulaştığında temsilciler teyit ve bilgi amacıyla tarafınızla irtibata geçecektir.

[formcraft id=’7′]

Saçkıran Tedavisi Nasıl Yapılır, Nasıl Geçer?
Saçkıran tedavisi mümkün bir hastalıktır. İlk olarak yapılması gereken stres, kaygı, endişe ve benzeri depresif davranışlardan uzaklaşmalı yüksek motivasyon ve morale sahip olunmalıdır. Moral yüksek tutulduğunda uygulanacak yardımcı araçlarla %95 oranında tedavi sağlanabilir. Ancak öncelikle sizin stres yapmanıza sebep olan bütün nedenlerden uzaklaşmak gerekmektedir. Aksi taktirde işe yaramayacak yarasa da tekrar edecektir.

Evde Saçkıran Tedavisi Uygulamak İsterseniz Sarımsak Deneyebilirsiniz
Dökülmelere ya da sakal çıkmayan alanlara sarımsak sürüldüğünü mutlaka duymuşsunuzdur. Sakal, bıyık çıkmayan alanlarda sarımsağın ne kadar işe yaradığı tartışılır. Ancak saçkıran tedavisinde büyük rol oynadığı bir gerçektir. Sarımsak için evde uygulayabileceğiniz en etkili ve tek yöntem diyebiliriz. Bir çok sağlık probleminde şifası bulunan sarımsak tedavisini saçkıran kolay bir şekilde şöyle uygulayabilirsiniz. Tek diş sarımsağı ikiye bölüm ve bölünmüş olan tarafı dökülme meydana gelmiş bölge ya da bölgelere iyice sürünüz. Ancak burada cilt pembeleştiğinde uygulamayı sonlandırın. Cildin tahriş olması yeterlidir. Bu uygulamayı 3 ay boyunca tekrar ettirin. 3 ay deneyip herhangi bir fayda göremediyseniz SADBE deneyebilirsiniz. Ya da sarımsak ile vakit kaybetmeyip daha hızlı sonuç almak istiyorsanız direk olarak SADBE kullanabilirsiniz.

[adinserter block=”1″]

Kortizon Enjeksiyonu
Saçkıran şikayeti ile dermatoloji uzmanına başvurduğunuzda size kortizon enjeksiyonu uygulayacaktır. Bu uygulamanın olumlu cevabı %75 oranında olup, uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Uygulama aralığına doktorunuz duruma göre karar verecektir.

SADBE Kullanabilirsiniz
Günümüzde saçkıran tedavisi için bilimsel iki madde bulunur. Bunlar SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) ve DPCP (Difensipron) maddeleridir. Tedavi oranları %95 oranındadır.

SADBE geçmişte doktorların reçete etmesi ile bazı uzman eczacılar tarafından özel olarak hazırlanmaktaydı. Günümüzde ise Hair Pharma tarafından roll-on formunda geliştirilmiş ve satışa sunulmuştur.

[adinserter block=”1″]

SADBE Kullanımı
İki tip sadbe bulunmaktadır. İkisi de farklı dozajlardadır. Biri %1’lik, diğeri ise %0,1’liktir. Öncelikle başlamanız gereken doz %0,1’lik olup 2-3 aylık kullanımın ardından %1’e geçilerek artırılarak etki süresi hızlandırılmalıdır. Roll-on formunda olduğu için kullanımı gayet kolay olup, dökülme meydana gelen bölgelere sürülerek tamamen ıslanması suretiyle kullanılmalıdır.

Saçkıran hakkında daha detaylı bilgiye https://www.sacproblemleri.net/sackiran-neden-olur bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment
  1. Ayşe

    2 senedir kullanıyorum devam etmelimiyim çıkıyor ama başka yerde tekrar dökülüyor 3 senedir alopesi areatayım

    1. Uzman

      allopecia areatanın nedeni tam olarak bilinmiyor.eğer sadbe tedavisi ile çıkıyorsa beraberinde biotin kullanın,savunma mekanizmalrınızı güçlendirmek içinde hipnoterapi yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.