Saç Telleri Neden İncelir, Nasıl Kalınlaşır?

İnsan vücudunda bulunan her canlı doku hücreler tarafından korunur ve beslenir. Hücrelerin ise bu işlevlerini yerine getirebilmeleri için çeşitli madde ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Saç kökleri de canlı dokulardan oluştuğu için beslenmesi gerekir.

Saç kalitesini korumak ve beslemek için ihtiyaç duyulan maddelerin yetersiz olacak düzeyde azalması ile birlikte kişide çeşitli saç problemleri görülür. Bu belirtiler saçta incelme, çabuk kırılma, uzamama, çökme, şekil almama ve renk açılması gibi sorunlardır.

Saçın Kalitesini Artıran Maddeler Nelerdir?
– Keratin
– Biotin (B7 veya H Vitamini Olarak da Adlandırılır)
– L-Sistin
– Methionin
– Çinko
– Magnezyum
– B5 vitamini (Panthotenik Asit Olarak da Adlandırılır)

Saçın İncelmesinin Sebepleri
Üst kısımda sıraladığımız maddelerin yetersizliği ile saçta incelme problemi ortaya çıkmaktadır. Bunun haricinde yaygın olarak görülen diğer bir sebep ise saçta dökülmeye yol açan DHT hormonudur. İncelme farkedilip tedaviye başvurulmadığı taktirde maalesef saçlar dökülmeye yüz tutar ve sonuç kellik olur. Dolayısıyla üstte sıraladığımız maddelerin kullanımı yanı sıra dökülmenin nedeni DHT ise bu oluşumun önüne geçmek için saw palmetto kullanılmalıdır. Saw palmetto dışında ginkgo biloba ismi verilen maddenin de alınması saç köklerine giden kan miktarını artırarak beslemektedir. Eğer kansızlık söz konusu ise bu rahatsızlık içinde demir alınması gerekmektedir.

Saç İncelmesi Nasıl Durdurulur ve Tedavisi
Bu maddelerin alınmasında en etkili ve başarılı yol hap kullanımıdır. Bu tarzda geliştirilen ürünlere bakıldığında içeriği bakımından et etkili ürün Xpecia Tablet ‘tir. Tablet yanı sıra yine etkinliği ve başarısı bilimsel olarak kanıtlanan spreylerde oldukça etkilidir. Bu spreylerin içinde ise Hair Forte kullanımı önerilmektedir.

[adinserter block=”1″]

Ayrıca saçta incelme dökülmelerin ilk belirtisi olabilir. Ailede özellikle babada saç dökülmesi veya kellik problemi varsa bu kişilerin çocuklarında da ilerleyen zamanlarda ilk olarak saç incelmesi ve sonrasında ise dökülme meydana gelebilir. Bu duruma minyatürizasyon ismi verilmektedir. Eğer bu durum başladıysa mutlaka bahsettiğimiz ilaçların kullanımına başlanılmalıdır. Aksi taktirde incelmeden sonra dökülmeler söz konusu olarak sonuç kelleşme olacaktır.

Saç dökülmesi yaşayıp doğru ilaçları kullanmaya başlayan insanlara bakıldığında %95 oranında dökülmeler gerileyerek durmuştur. Hiç bir ilaç %100 durdurarak eskisinden daha fazla saç çıkmasını sağlamaz. Bu sloganlarla reklam edilip, pazarlanan ürünlerden uzak durmanız ve belki çıkarır diye düşünüp prim vermemeniz önerilir.

Saç Nasıl Kalınlaşır?
Böyle bir konu araştırması içine girdiğinizde bir çok kişi size badem yağı, sarımsak gibi kürler kullanmanızı önereceği gibi en çokta saçınızı sürekli kazıtmanız hakkında tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tarz ürünler saç köküne herhangi bir etki sağlamayacağından herhangi bir başarı elde edemezsiniz. Dolayısıyla bu konularda en doğru yaklaşım B7 vitamini yani biotin kullanmaktır. Biotin kullanımı doğrultusunda incelen saç yeniden eski kalitesine kavuşarak kalınlaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.