Saç Hızlı ve Sağlıklı Nasıl Uzar? Saçın Hızlı Uzaması İçin 7 Doğal Yol

Saç uzaması daha çok köklere bağlıdır. Fakat bakım yapmak olumlu yönde etkileyebilmektedir. Aşağıda yazılan tavsiyeler %100 uzatır şeklinde algılanmamalıdır.

Saç problemi yaşayan tüm insanların ortak noktaları sağlıklı saçlardır. Saçları dökülen, uzamayan veya farklı sorunlar yaşayan insanlar çok fazla üzülürler ve mutsuz olurlar. Bir çok insan saçlarının uzamamasını veya dökülmesini takıntı haline getirebilmektedir.

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için yapılacak bazı teknikler olabilir. Bir insanın saçı ayda ortalama 1 cm şeklinde uzamaktadır. Sağlıklı bir şekilde bakım yapıldığı taktirde bu boyut artış gösterebilmektedir.

Saç Nasıl Hızlı Uzar, Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin 7 Doğal Yöntem

1-) Argan yağı: Argan yağı yoğun bir şekilde E vitamini içermektedir. Saça uygulanan argan yağı, nemlendirici görevi görerek saçı güçlendirmektedir. Aynı zaman da yıpranmış olan saçları onarmada başarılı bir üründür. Saçlarınızın diplerini beslemekte ve yıpranmasını engellemekte büyük rol oynamaktadır.

saglikli-sac-uzatmak

2-) Yılan yağı: Saçları güçlendirerek, onarma gücü olan yılan yağının saç dökülmesine karşı da etkileri bulunmaktadır. Yılan yağı tamamen doğal bir şekilde saç dökülmesine engel olarak canlılık vermektedir.

3-) Tatlı badem yağı: Tıpkı yılan yağında olduğu gibi badem yağı da saça parlaklık ve yumuşaklık vererek dökülmesini engellemektedir. Ayrıca tatlı badem yağı sayesinde saçınızın uzama hızı artırılabilir.

4-) Hint yağı: Omega içermekte olan hin yağı saç tellerinin kalınlaşmasına olanak tanıyarak, hacim artırmaktadır. Saçların hızlı uzamasına imkan tanıyan hint yağı saçlı deride mantar meydana gelmesinide önlemektedir.

5-) Ylang ylang yağı: A, C, B1 ve B2 vitaminleri bakımından oldukça zengin olan ylang ylang yağı mineral ve protein bakımından oldukça zengindir. Saçları besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

6-) Zeytin yağı: E vitamini içeren zeytin yağı besleyici özelliklerde olup, saça parlaklık vermektedir. Ayrıca saçın uzamasında mutlak değerde yardımcı olmaktadır.

7-) Keten tohumu yağı: Saç dökülmesini engelleyebileceği gibi, uzamasında da büyük rol oynayabilmektedir. Düzenli olarak kullanımında olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Sıraladığımız yağlar azar azar karıştırılarak kullanılabileceği gibi tek başlarına da kullanılabilmektedir. Dilerseniz hazırladığınız karışımın içerisine iki üç damla lavanta damlatarak güzel kokmasına olanak tanıyabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapmak oldukça avantaj sağlayacak olup, saç diplerine uygulanarak masaj şeklinde yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.