Saç Düzleştirmek Saça Zararlı mı?

Kadınlar bir çoğu makyaj ve giyimleri dışında saçlarını çeşitli şekillere sokarak güzelleşmek veya bakımlı olmayı tercih ederler. Çoğunlukla dalgalı saçları olan kadınlar saçlarının düz olmasından hoşlanır ve bunun için düzleştirici kullanırlar. Maalesef herkes tek tip saça değildir ve her insanoğlu çeşitli nitelik ve özelliklere sahip olarak dünyaya gelmektedir. Eskiden yalnızca kuaför veya güzellik merkezlerinde nadir olarak yaptırılan bu işlem portatif saç düzleştirici aletlerin evlere girmesi ile kadınlar tarafından günlük kullanılan araç haline gelmiştir.

Geçmişten günümüze her şeyin fazlası zarar derler. İşte bu saç düzleştirme işleminin de neredeyse her gün uygulanması saçın zarar görmesine neden olmaktadır. Aşırı sıcak bir enerjinin saçlara sürekli olarak uygulanması saçın incelmesine, parlaklığını ve hacmini kaybetmesine yani kısaca kalite kaybına neden olacaktır. Bir süre sonra saçlar elektriklenmiş gibi tel tel görünecektir. Bunun için sürekli düzleştirmek yerine belli başlı özel günlerde nadiren kullanılması önerilmektedir.

Kadınların diğer yanlış bir hareketi ise duştan çıkar çıkmaz nemli ya da ıslak saça fön çekip düzleştirme çalışmalarına başlamalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.