Procapil Nedir?

Saç dökülmesi özellikle ülkemizde çoğu insanda meydana gelen bir durumdur. Aslında bir çok kişi bu soruna maruz kaldığından dolayı neredeyse hepimiz alışkınızdır. Yani etrafımızda saçları dökülmüş tabir-i caizse kel birini gördüğümüzde “aa kel” “kele baksana” falan gibi tepkiler vermeyiz. Çünkü sokakta, avm de, parkta neredeyse her üç insandan birinin saçları dökülmüştür ve kimse kınamaz.

Fakat saçları dökülen kişi için durum çok farklıdır. Özellikle saçlarına önem veren ve düşkün olan bir insan için en büyük sorundur. Her düşen telde canından can gidebilir. Aslında saç dökülmesi insan vücudunda ağrı, sızı, kaşıntı ya da benzeri şikayetleri ortaya çıkarmaz. Fakat kişi tüm gün oturup bu sorunu düşünür. Saçları dökülen bazı kişilerin ciddi anlamda yaşam kaliteleri düşer ve sosyal hayattan da uzaklaşır.

procapil-ve-sac-dokulmesi

Procapil nedir?
Şimdi gelelim asıl konuya. Procapil hakkında ki açıklamayı anlayabilmek adına üstte ki kısa bilgiyi geçmek zorundaydım. Eğer yazıyı dikkatle okursanız güzel bir bilgi edinebilirsiniz. Eskiden bu yana saç dökülmesi sorunu için 2 madde yaygın bir şekilde kullanılmaktaydı. Bu maddelerin isimleri finasterid ve minoxidil’dir. Son yıllarda ise Sederma Pharma isminde ki bir ilaç firması bünyesinde ki bilim adamları procapil isminde bir madde geliştirmiştir ve bu ürün resmen bomba etkisi yaratmıştır.

[adinserter block=”1″]

Çünkü az önce belirttiğimiz maddelerin başarıları %70 oranındayken, konumuz olan procapil’in başarısı %90’ları bulmuştur. Procapil 3 maddenin karışımı ile oluşturulan complex bir maddedir ve aktif maddeleri şu şekildedir.

– Biotinil Tripeptid
– Oleanoic Asit
– Apigenin
– Procapil DHT Hormonunu Baskılar

Saç dökülmesi ile alakalı daha önce yazdığım konularda özellikle erkeklerde ki çoğu saç dökülmelerinde genetik sebeplerin rol oynadığından sıkça bahsettim. Genetik faktörlerde DHT hormonu rol oynamakta ve bu hormon yüzünden dökülmeler meydana gelmektedir. Procapil başta olmak üzere minoxidir ve finasterid isminde ki maddelerde bu hormona karşı önlem almaktadır. Tabi az önce de belirttiğim üzere aralarında en başarılı olan tabi ki procapildir. Diğer iki ürünü kullananlarda ise kalp çarpıntısı ile vücudun çeşitli yerlerinde gereksiz kıl çıkması görülmektedir. Procapilin tek yan etkisi nadiren bazı kişilerde görülen alerjik etkidir. Bunun dışında hiç bir sorun yaratmamaktadır. Bazı insanların ise minoxidile karşı bir alerjisi vardır fakat bu kişiler procapil maddesini hiç bir şekilde rahatsızlık duymadan kullanabilirler.

Saç Kökünde Bulunan Hücrelerin Yaşlanmasını Önlemektedir
Saç dökülmesi problemi çoğunlukla 18’li yaşlarda başlamaktadır. Ve kişiler 50-60’lı yaşlara geldiğinde genellikle dökülme oranı 2-3 kat artış gösterir. Bunun sebebi de yaşlanmaya bağlı saç kökü hücrelerinin hızının azalması ve fonksiyonlarını yerine getirememesi gibi durumlardan meydana gelen dökülmedir. Procapilin bu soruna karşıda başarısı ve etkisi söz konusudur.

Saç Uzama Hızını Etkiler
Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler dökülmeden önce saçlarda dökülme ve uzamama gibi kalitesizlikler ile karşılaşırlar. Bu durumda da kullanılacak olan procapil, saçın hem kalın olmasına hem de hızlı uzamasına ciddi oranda etki sağlayacaktır.

[adinserter block=”1″]

İçerisinde Procapil İçeren Saç İlaçları ve Diğer Ürünler
Procapilin bir ürün değil, saç dökülmelerine karşı geliştirilmiş bir madde olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla saç dökülmelerine karşı önlem almak ve durdurmak istiyorsanız bu maddeyi içeren ürünleri tercih etmeniz gerekir. Procapil pahalı ve zor temin edilen bir ürün olduğundan özellikle ülkemizde bulunan saç ürünlerinde çok seyrek bulunur.

Procapil içeren saç ürünleri

– Hairforte Bayan
– Hairforte Erkek
– Fill-in Powder
– Floxia
– Restorex

Bunların dışında üretilmiş olan bazı ürünlerin de içeriğinde fırsatçı kişiler tarafından procapil olduğu iddia edilmektedir. Fakat yapılan testler sonucunda içeriğinde procapilin bulunmadığı gün yüzüne çıkmıştır. Dolayısıyla ürünleri alırken çok dikkatli olmak gerekir. Üstte sıraladığımız ürünler procapil içermekte ve güven vermektedir. Bir ürünü alırken üreten firmayı doğru ve ayrıntılı bir şekilde araştırarak somut sonuçlara ulaşmanızda fayda vardır.

2 Comments

Add a Comment
  1. 23 yaşındayım hocam genetik sac dokulmesi var ne kullanmam lazım dermatologada gittim genetik dokulme var dedi ne kullanmam lazım

    1. Uzman

      genetik dökülme kronik bir hastalık gibidir ,düzenli ilaç kullanılması gerekir.lokal olarak dökülmeyi önlemek ve kanlanmayı arttırmak için hairforte sprey ve saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin,mineral ve diğer elementleri içeren xpecia tablet kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.