Kafada Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunun herhangi bir yerinde oluşabilen benler (nevüs), çoğunlukla sırf, kol, yüz, el ve enselerde oluşmaktadır. Bunların dışında kafada saçlı deride de meydana gelebilmektedir. Saçların arasında meydana gelen benler özellikle berbere gidildiğinde fark edilmeden hasar görebilir. Tarak, makas ya da benzeri bir araçla zarar verilebilir. Ya da kişi kendisini rahatsız hissettiği için bu benleri aldırmak isteyebilir.

Saçlı Deride Ben Aldırma Nasıl Yapılır? Saçlar Zarar Görür mü?

Saçlı deri üzerinde mevcut olan benin tedavisi vücudun diğer bölgelerine nazaran daha fazla tecrübe gerektirir. Özellikle bu bölgede bulunan benler ameliyat ile alınırsa ben yerinde mutlaka bir iz söz konusu olacaktır. Bu doğrultuda tedavinin mutlaka RF yani radyo frekans yöntemiyle yapılması fayda sağlar. Ancak radyo frekans uygulamasını yapan doktorun deneyimli olması gerekir. Çünkü tecrübesiz bir elin yaptığı tedavide saç kökleri zarar görerek o alanda saç çıkmamasına sebebiyet verilebilir.

Buharlaştırarak Ben Tedavisi

Bu uygulama yukarıda da bahsettiğimiz Radyo frekans ya da elektrokoter cihazı ile yapılabilmektedir. Herhangi bir kesi, dikiş veya balık kılçığına benzer iz kalmadan ben yakılarak yok edilir. Buna buharlaştırma yöntemi ismi de verilebilir. Tedavi sonrasında kalacak olan iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak gibi belli belirsiz şekildedir. İz bırakmayan bir yöntem dünya üzerinde henüz mümkün değildir. Tecrübeli ellerde tedavi 3-5 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilebilir.

Lazerle Ben Alma

Bu yöntemle sadece yüzeysel olan kabarıklık söz konusu olmayan benlerin alınması mümkündür. Kabarık olan benlerde ne yazık ki lazerin herhangi bir başarısı söz konusu değildir.

Bitkisel Ben Tedavisi

Özellikle son yıllarda televizyon programları sayesinde insanlar bir çok sağlık konusunda bitkisel ürünlere eğilim göstermeye başladı. Bunun sebebi hem ekonomik olması hem de kişilerin doktor korkusu olduğundan dolayı olabilir. Ancak bazı rahatsızlıklarda bitkiler maalesef bir başarı sağlayamaz.

Ben tedavisi için hazırlanan bitkisel ürünlerin içerisinde bulunan asit, cildinizde kontrolsüz yanıklara ve yaralara sebebiyet verebileceği için asla önerilmez. Bunun dışında internet üzerinde iple, sirkeyle ya da benzer şekillerde tedavi tavsiyeleri bulunmaktadır. Bunları asla ve asla deneyerek kendinize zarar vermeyin. Buharlaştırma ile yapılan ben tedavisi ücretleri oldukça makul fiyatlardadır. Herhangi bir zarar görmeden işin uzmanlarına 5 dakika kadar kısa bir sürede tedavi olarak derdinizden kurtulabilirsiniz.

Ben Aldırma İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?

Ben tedavisi için dermatoloji ya da genel cerrahi bölümlerine gidilmesi gerekmektedir. Gideceğiniz doktor ve merkezin hangi yöntemlerle ben tedavisi yaptığını araştırmalı ve buna istinaden karar vermeniz önerilmektedir.

18 Comments

Add a Comment
 1. Ruken

  Kafamın içinde büyük bi ben var et parçası gibi bi tehlikesi var mi acaba?

  1. Uzman

   aldırmanızı öneririm.büyüdükçe daha çok iz kalır.RF yöntemini araştırıp tedavinizi o yöntemle yaptırın

 2. murat

  kafamın arka kısmında kahverengi ben var aldırabilirmiyim et beni değil

  1. Uzman

   RF yöntemi ile aldırabilirsiniz. diğer yöntemlerle aldırırsanız kıl kökü kaybı olur yada iz kalır

 3. no name

  bendeki et beni degil, kahverengi bir ben berberde cok rahatsiz oluyorum yasim 16 aldirmak mumkunmu ve fiyatini oyrenebilirmiyim

  1. Uzman

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. Tüm benler tedavi edilebilir.

 4. Nasiba

  Benim yaş 34 kafamda kirmizi benler oluştu doktora gitmelimiyim

  1. Uzman

   Benler büyüdükçe saçların dökülmesine neden olabilir bu nedenle fazla büyümeden tedavi ettirmwnizde fayda var. 05426210888 nolu telefondan İdeaklinik doktorlarından ben tedavisi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 5. Erkan

  Benim kafada ben var gittikçe çoğalıyor ne yapmam gerekiyor

  1. Uzman

   Tedavi ettirmelisiniz. Benler büyüdükçe tedavi esnasında daha çok acı verir. Bir de benler çok hızlı yapılmaz. Sivil olabilir. 05426210888 nolu telefondan ideaklinik hekimlerinden bilgi alabilirsiniz. Saçlı deriden benle RF ile tedavi edilirse saç kaybı yaşamazsınız.

 6. Onay

  Benim kafamda bugün fark ettim kırmızı ben gibi bişey var bu konuda ne önerirsiniz

  1. Uzman

   5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz, ideaklinik hekimliği durumunuzu değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabilirler.

 7. Rümeysa

  Kafamda uzun zamandır bir ben var kahverengi değil ve rahatsız etmediği için aldırmadım. Ancak saçımın o bölgesi beyazlamaya başladı ve gün geçtikçe artıyor bu beyazlama ,sizce bir sorun var mıdır yoksa normal mi?

  1. Uzman

   herhangi bir yorum yapmak zor,kötü huylu bir şey olduğunu düşünmüyorum ama yine de2 bir uzman görmeli

 8. Esra

  Kafamda et beni var sacli deride alındığında saclara hasar verir mi

  1. Uzman

   RF ile aldırırsanız zarar vermez.

 9. Ela

  Kafamda kahverengi et beni var. Acaba zararlımı?

  1. Uzman

   Aldırmalısınız. Zaman içinde BE neler sorun oluşturabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.