En iyi bit ilacı hangisi?

Geçmişte tamamen insanların kendi yöntemleriyle temizliği yapılan saç bitleri için günümüzde bilimsel olarak geliştirilen ve eczanelerden temin edilebilen bit ilaçları bulunmaktadır. Üstelik doğru seçim yapılarak kullanılan bit ilacı %100 çözüm sunmaktadır. Eskiden bitleri tahrip etmek amacıyla kullanılan sinek ve böcek ilaçları, bit tedavisi için tarih olmuş olup zehir içerdiklerinden dolayı son derece riskli bir işlemdir.

İyi Bir Bit İlacının İçermesi Gereken Özellikler
– Bit, yavşak ve sirkelerin tümünü yalnızca bir kez uygulayarak %100 yok etmeli.
– Yan etkisi olmamalı ve özellikle çocuklara güvenle uygulanmalı.
– Cilde herhangi bir zararı olmamalı.
– Kesinlikle zehir içermemeli.
– Bitin tekrarlamasına engel olmalı.
– Kolay bir şekilde sahip olunmalı.
– Ücret makûl olmalı.

en-iyi-bit-ilaci-hangisidir

Biz sacproblemleri.net olarak, saç bitine maruz kalmış kişilere tüm sayılan bu özellikleri içeren ve Türkiye’nin saç uzmanı sloganıyla, yalnızca saç sağlığı için ürünler geliştirmekte olan Hair Pharma firmasına ait PEDİKAP saç biti temizliği setini öneriyoruz. Çünkü PEDİKAP bu yönde hem %100 başarı sağlamakta, hemde 1 yıl boyunca bitlenmeye karşı koruma sağlamaktadır. PEDİKAP set içeriği sprey, şampuan, plastik ve metal tarak olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır.

pedikap

Bit spreyi: İçerisinde bulunan bit spreyi 100ml’dir. %4 dimetikon ve %96 siklometikon bulundurur. Saça uygulandığında siklometikon buharlaşır ve saçta kalan dimetikon tüm asalakların soluk almasına engel olarak, ölmelerini sağlar. 7’den 70’e herhangi bir yaş sınırı olmaksızın herkese uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi, zararı veya tehlikesi yoktur. Normalde bir çok ürüne karşı direnç sağlayabilen bitler, bu ürüne karşı savunma yapamaz.

Bit şampuanı: Bebek şampuanı benzeri bir üründür. Kesinlikle içerisinde zararlı bir kimyasal bulunmaz ve göz yakmaz. Saçta kayganlık oluşmasını sağladığı için kırılmayı engeller. Sprey ile ölmüş olan bit ve yumurtaların kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Sadece bit tedavisi yapıldığı zaman değil, normal şartlarda da kullanılabilir. 10-15 gün de bir kullanılması 1 yıl boyunca tekrar bitlenmeye karşı engel olur.

[adinserter block=”1″]

Plastik Bit Tarağı: Şampuan ile saçı yıkadıktan sonra bu tarak ile saç her yöne doğru taranır. Bu sayede tüm parazitlerin uzaklaştırılması sağlanır. Sık dişlere sahiptir. Tarağın dişleri saçın kırılmaması yönünde dizayn edilmiştir. Kafada herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemektedir.

Metal Bit Tarağı: Saçları çok gür olan kişilerin saçının taranması esnasında plastik taraklar kırılabildiğinden önlem amaçlı sete eklenmiş bir üründür. Yine sık ve uzun dişlere sahip olan bu tarakla bit ile yumurtaları rahat bir şekilde uzaklaştırılabilmektedir. Normal şartlarda tek olarak 15 TL’ye sunulan bu tarak, PEDİKAP içerisinde hediye olarak sunulmaktadır.

[adinserter block=”1″]

PEDİKAP NASIL KULLANILIR?
Bite maruz kalmış olan kişinin kuru olan saçına ilk olarak sprey uygulanmaktadır. Sprey saçın tüm her yerinin ıslandığından emin olana dek uygulanır. Genellikle temiz olduğu düşünülen ense ve kulak arkaları en riskli bölgeler olduğundan buralarada uygulanmalıdır. Saçın komple ıslandığından emin olduktan sonra minimum 15 dakika beklenmelidir. Bekleme esnasında saça bone takılması avantaj yaratacaktır. Diğer bir tavsiyemiz ise etkisinin daha fazla olması amacıyla spreyin geceden uygulanıp, sabaha kadar bone takarak ilacın saçta bekletilmesi yönündedir. Bone takılmasında ki amaç ilacın buharlaşmaması ve saça nüfus etmesini sağlamak içindir.

Belli bir süre beklendikten sonra saç setin içerisinden çıkan şampuan ile köpürtülmeli 3-5 dakika kadar saçta bekletildikten sonra durulanmalıdır. Sonrasında bir havlu ile saç komple kurutulmadan yalnızca saçta ki su alınmalı ve nemli bırakılmalıdır. Nemli kalması saçın son derece kolay taranmasını sağlayacaktır. Saçı taranacak kişinin önüne beyaz bir havlu veya bez serilmesi bit ve sirkelerin döküldüğünü anlayabilmek için avantaj sağlar. Saçı tüm yönlere taramanız önerilir. Örneğin; sağdan sola, soldan arkaya, arkadan öne, önden arkaya, arkadan sola, soldan sağa vs. gibi çeşitli şekilde dikkatli ve özenli bir şekilde taranmalı. Havlu arada bir silkelenmeli ve hala parazit olup olmadığını anlamak için tarama işlemine devam edilmelidir.

[adinserter block=”1″]

Artık herhangi bir parazit düşmüyor ve havlu ya da bez temiz kalıyorsa son kontrolleri el yordamıyla dikkatli bir şekilde yapabilir. Bitlerin tamamen temizlendiğini görebilirsiniz.

Fakat kişinin aynı evi paylaştığı kişiler ve ortak olarak kullanmakta olduğu eşyalarda dikkatlice kontrol edilmeli. Gerekli önlemler alınmalıdır.

2 Comments

Add a Comment
  1. Aynur

    Çocuğumun başında pek çok var nasıl kurtulabiliriz

    1. Yönetici

      Pedikap tavsiye ederiz. http://www.sacproblemleri.net/pedikap sayfasından inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.