Dökülen Saçlar Yeniden Çıkar mı?

Geçmişte ve günümüzde insanların karşılaşmakta olduğu bir çok sorun ve hastalık vardır. Bu sorunların bir çoğu genetik, bir çoğu ise insanların tedbirsiz ve ihmalkar davranışları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi de bazen geçici bazense kalıcı olan bir problemdir. Genetik bir sorun olabileceği gibi, saçkıran, stres, üzüntü ya da benzeri sebeplerle meydana gelebilmektedir.

Dökülen saçlara engel olabilmek için ilk olarak dökülmenin neden kaynaklandığını bilmek gerekmektedir. Çözümü sorunun bulunmasından sonra uygulanacak faktördür. Kişinin saçlarının tekrar çıkması için öncelikle vakaya psikolojiyi boacak şekilde değil , gayet olumlu bakmak gerekir. Kişinin inancı bu yönde çok önemlidir.

Dökülen Saçlar Tekrar Çıkar mı?

Özellikle genç yaşta saçları dökülen insanların, uzmanlara yönelttikleri en yoğun sorulardan biri kesinlikle “dökülen saçlar terkar çıkar mı?” şeklindedir. Cevabı ise %95 olasılıkla evettir. %5 oranda ise hayırdır.

dokulen-saclar-tekrar-cikar-mi

Her İnsanın Günlük Olarak Saçı Dökülür
Sağlıklı bir insanın başında binlerce saç teli bulunur ve her insanın başından günde 8-150 tel saç dökülür. Bireyler bunu farkedemez, farketse de normaldir. Yani sizin saçınız günlük olarak bu şekilde dökülüyorsa ve herhangi bir açıklık yoksa sorun etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Fakat ciddi anlamda açıklık görüyorsanız gereken tedbiri almanız gerekmektedir.

Günlük dökülmelerin dışında 2-10 yılda bir saçlar dökülerek, yerlerini yenisi alır. Bu da farkedilmeyen bir durumdur. Her insan ömrü boyunca 10-13 defa bu durum ile karşılaşır. Eğer sizin saçlarınız farkedilir bir düzeyde dökülüyor ve açıklık görünüyorsa doktorunuza başvurarak, bilimsel olarak geliştirilmiş ilaçların kullanımına başlamanız gerekmektedir. Çünkü cilt altında saçların uzamasını ve çıkmasını sağlayan hücrelerin fonksiyonlarını yitirmemesi ve aktif olarak çalışması gerekmektedir.

Saç Dökülmesinin Sebebi Tespit Edilmelidir

Nasıl ki evimizde herhangi bir elektronik alet bozulduğunda, tamirci ilk olarak neden kaynaklandığını bulmaya çalışıyorsa saç dökülmesinin de ortadan kaldırılması ve saçların yeniden uzaması için sorun yaratan sebep bulunmalıdır. Erkeklerde sorunu bulmak, kadınlara göre daha kolaydır. Çünkü erkeklerin %85’inin dökülme sorunu genetiktir. Babası veya annesinde saç dökülme sorunu görülen kişilerin çocuklarında da bu sorunla karşılaşma oranı oldukça yüksektir. Fakat bu her saçı dökülen anne ya da babanın çocuğunda da saç dökülmesi olur anlamını taşımamaktadır. Hiç saç dökülmesi yaşamayan kişilerin çocuklarında kellik olduğu da görülebilmektedir. Bu ise dede, anneanne veya babaanne de sorun olduğunu gösterebilir.

Saç Uzmanlarına veya Dermatologlara Danışın

Öncelikle bir cildiye yani dermatoloji bölümünde görev yapmakta olan dermatolog’a başvurmalısınız. Bunun dışında günümüzde bir çok eczane de belirli günlerde saç analizi yapmakta olan uzmanlar da temin edebilir, ücretsiz olarak saç analizi yaptırabilirsiniz. Bu konuda belli günlerde, belli şehirlerde bulunan eczanelerde hizmet vermekte olan Türkiye’nin saç uzmanı Hair Pharma firması müşteri hizmetlerine ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Hair Pharma müşteri hizmetlerine 444 37 22 numaralı telefondan ulaşabilmeniz mümkündür.

Saç uzmanlarına yaptıracak olduğunuz analizin ardından adım adım yapmanız gerekenler ve kullanmanız gereken bilimsel ilaçlar size anlatılacak bu doğrultuda doktorunuza başvurarak bu uygulamaları doğrulatabileceksiniz.

Erkek Tipi Saç Dökülmelerinde DHT’yi Engelleyin

Erkek tipi saç dökülmesi toplumda en sık görülen saç dökülme tipidir. Erkeklerin %85’i, Kadınların ise %45’i bu sorunla karşı karşıyadır. Problemin temeli erkeklik hormonu testosteron ile 5 alfa reduktaz enziminin bir araya gelmesi ile DHT hormonuna neden olmasıdır. DHT’nin amacı, saç köklerine herhangi bir şekilde zarar vererek saçın kalitesini azaltmak ve kıl üretemeyecek hale sokmaktadır. Gereken tedbir alınmadığı taktirde kellik maalesef kaçınılmaz bir durum olacaktır. Önlemi için DHT tedavi edilmelidir.

Saç Dökülmeleri Kansızlıktan Dolayıysa Çözüm Bulabilirsiniz

Özellikle kadınlarda görülen dökülmelerinin sebebi, demir eksikliğine bağlı kansızlıktan olabilir. Özellikle kadınların özel günlerinde yaşadıkları kan kaybı da sebep olabilmektedir. Bunun için saç dökülmesi yaşıyorsanız dermatologa başvurduğunuzda sizi hematoloji bölümüne sevk etmesi muhtemeldir. Bu sorunun çözülmesinde ağızdan alınacak tabletler mevcut olabildiği gibi, kan takviyesi de yapılabilmektedir. Kansızlık çözüldüğü taktirde saçlar tekrar geri çıkacaktır.

Kanser Tedavisi Bitiminde Saçlar Tekrar Çıkar

Eğer kanser tedavisi görüyor ve saçlarınız dökülüyorsa üzülmeyin. Çünkü tedavi bitiminde saçlarınız tekrar eski sağlığına kavuşacak ve uzayacaktır. Burada ki odaklanmanız gereken tek konu hastalığınız ve onun için gördüğünüz tedavidir. Saçınız için moralinizi bozarak, psikolojik çöküntüden uzak durunuz.

Saçkırandan Dolayı Dökülen Saçlar Tekrar Çıkar

Günümüzde özellikle çocuk ve gençlerin karşılaştığı problemlerden biri de saçkıran sorunudur. Vücudun savunma mekanizması olarak görülen bağışıklık sisteminin nedeni bilinmeyen sebeplerden dolayı vücuda düzenlediği saldırı ile gerçekleşir. Bozuk para büyüklüğünde dökülme ya da bölgesel dökülmeler meydana gelebilmektedir. Bu sorun yalnızca saç değil, sakal ve kaş bölgesinde de görülür. Hayata olumlu bakılıp, üzüntü ve stresten uzak durulduğunda ve gereken tedaviler uygulandığında saçkırana çözüm olacak ve saçların tekrar çıkması mümkün olabilecektir.

359 Comments

Add a Comment
 1. Hasanali

  Benim saçımda seyrelme oldu Jöle döktü saçımı ve Retox diye bir şampuan saçımı döktü ne yapmalıyım ne önerirsiniz?

  1. Yönetici

   Hasanali merhaba. Kullandığınız ürünleri bırakın. Dökülme devam ederse sebep farklıdır ona göre ilaç öneririz.

 2. Anonim

  Alnımda açılma var ve saçım hemen hemen hep kırık nasıl tedbirler alabilirim

  1. Yönetici

   Merhaba. Xpecia Tablet kullanabilirsiniz

 3. ssas

  evet cıkar

  1. Yönetici

   Dökülme sebebine göre değişir. Lütfen bilmeden cevap vermeyelim.

 4. musa

  merhaba hocam yaşım 28 askerden önce dökülme zaten vardı askere gittim komutanım minoxidil diye bir ilaç satıyordu irandna kaçak geliyormuş zaten kullandım saçlarım çıkmaya başladı 3 ayın sonunda neyse askerlik bitti 1 ay daha kullandım sonra sıkıldım bıraktım ve 3 ay içerisinde tekrara eski haklini aldı benim köklerim var ama büyümüyor ne yapmam gerek bana yardımcı olurmusnuz teşekkür ederim

  1. Yönetici

   Merhaba Musa. Genetik saç dökülme probleminiz varsa bu tarz ürünleri hiç bırakmadan kullanmanız gerekmektedir. Saçlarım çıktı ilacı keseyim derseniz saçlarınızı tekrar kaybedersiniz. Hairforte ürününü de deneyebilirsin. Dermatoloji uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.

 5. özlem

  merhaba, saçlarım 1 ay içinde aniden tepeden dökülmeye başladı. fark ettiğimde cildiye uzmanına gittim ve demir cinko ilaçları verdi.. cinko ilacı tansiyon düşüklüğü yaptığı için kestik.demir ilacına devam ediyorum.ve ayrıca saç için önemli olan tüm besinlerin içinde olduğu söylenilen xpecia kadın tablet kullanıyorum..korkum dökülen saçlarım tekrar geri gelir mi..yaşım 33 henüz 🙁 çok korkuyorum kel kalacağım diye

  1. Yönetici

   Sebep önemli ama kısa sürede dökülen saçlar bir ihtimalle geri çıkar. Dermatoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

 6. Aslı

  Merhaba yaşım hocam 17, ben tam olarak 4 yıldır saçlarımı sıklıkla düzleştiriyorum. Saçlarım 1-2 yıl önce çok fazla dökülmeye başlamıştı neden döküldüğünü anlamak için doktora gittim. D vitamini eksikliğinden dolayı döküldüğünü söyledi bu vitamin eksikliğini gidermem için d vitamini ampulü verdi. Saçlarım eskisi kadar olmasada dökülüyor saçlarımı gürleştirmek için herşeyi yaptım pahalı şampuanlar denedim bitkisel maskeler vb. Ama çıkmadı sizce ne yapabilirim? Saçlarım çıkar mı? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

  1. Yönetici

   Bulunduğunuz yaşlarda meydana gelen dökülmelerde daha çok genetik faktörler olduğu düşünülür. Genetik saç dökülmelerine karşı tedavi tercih etmeniz önerilir. Şampuanlar genel olarak fayda sağlamayabilir.

 7. Ali

  İyi günler.Saçı Besleyen En önemli besin nedir?

  1. Yönetici

   Merhaba. Biotin bakımından zengin her gıda saç ve tırnakların beslenmesini ve bir o kadar da kaliteli olmasını sağlar.

 8. Mahmut

  Iyi gunler hocam 22 yasindayim sacim cok dökuluyor kökleri var biraz buyuyor tekrar kıriliyor ne yapmaliyim

  1. Yönetici

   Biotin kullanabilirsiniz. Herhangi bir zararı olmayıp fazla alınsa bile vücut dışarı atmaktadır.

 9. furkan

  İyi günler. Yaşım 19 yaklaşık 6 boyunca saçımın döküldüğünü fark ettim.Son 2 ayda alnım çok fazla açıldı ve birden çok hızlı bir şekilde kendisini belli etti. Şuan da bitkisel bazı ilaçlar kullaniyorum.Genetik olduğunu da düşünmüyorum yani sülalemde böyle birşey yok.Sebebini söylerseniz sevinirim.

  1. Yönetici

   Merhaba Furkan. Genetikten kasıt sadece babanız veya dedeniz değil. Dedenizin dedesinde böyle bir problem olduysa sizde de görülebilir. Dermatoloji uzmanına başvurarak dökülme sebebini kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 10. beyaz baytar

  merhaba hocam ben saç ekimi yaptım 4 bin greft aama ekilen alan çok dar hala seyrek gözüküyor ekim yapalı 6 ay oldu cıkıslar daha devam eder mi yoksa bu kdar mı ayrıca xpecia tablet kullanıyorum

  1. Yönetici

   Merhaba. İlk 1 yıl şok dökülme ismi verilen durum meydana gelebiliyor. Bazen ekilen saçların tümü bazense bir kısmı dökülüyor. Dolayısıyla tam saçınızı ekim yapılan tarihten 1 yıl sonra görebilirsiniz. Xpecia kullanmaya devam edebilirsiniz.

 11. Miraç

  Hocam benim 8 yıldır saçlarim dökük alopesi dediler hücrelerim çok şükür canlı ama tedavi gordum cikti ilaci birakinca dokuldu artik umudumu yitirmeye basladim su an da xeljanz diye bi ilac kullaniyorum 4 ay oldu ama hala birsey yok siz ne dersiniz

  1. Yönetici

   4 aydır herhangi bir etkisi olmadıysa devam etmenize gerek yok.

 12. İSMAİL ALGÜL

  Merhaba hocam ben 31 yaşındayım saçlarımın ön kısımlarında açılma ve tepesinde seyrelme var. Sac ektirmek istedim 3200 kök uygulayacaklarını ve maliyetini 4600 olarak belirttiler ve tek seansta sonuç verebilecegini söylediler. Maliyet yüksek geldiği için ve sonuç alabilecekmiyim tam emin olamadigim için kararsizim daha uygun önerileriniz varmi acaba?

  1. Uzman

   Saç ekimi gibi önemli bir işlemde maliyetleri çok Ekim yaptırmak istediğiniz klinikte ekimi doktor mu yapıyor, Hangi anılarla Ekim yapılıyor, Hangi teknik kullanılıyor. Ekim başarıları nedir, ömür boyu sıkıntı duymadan tepesinde taşıyabilecekmisiniz, yoksa çim adam mı olacaksınız bunları araştırmalısınız. Ürün de kullanabilirsiniz. Böylece Ekim riskini yaşamamış olursunuz. Düzenli kullanıma saç ekibine yakın başarı elde edilebilir. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 13. sıla

  merhaba 16 yaşındaydım ve saçımı her gün düzleştirmekten dolayı saçlarım döküldü düzleştirmeyi bıraktım saçlarımın yerine yenileri çıkar mı

  1. Uzman

   Isıl işlemler saça oldukça fazla zarar verir. Kökler hasarlanmış olabilir. Biotin 10 mg kullanabilirsin

 14. Yasin

  Merhaba hocam 30 yaşındayım son 3 aydır anlım fazlasıyla acılmaya başladı ve saclarımın üstünde belirgin bi şekilde seyrelme var babamın saclarının üstü yarıya kadar döküldü abim sıçu an 40 yaşında ve 27 yaşında saclarının üstünü tamamen kaybetti benim saclarımın ön tarafında sarı sarı tüylenmeler var ve parmak uclarımı saclarımın içinde gezdirdiğimde nasıl desem hanı sakal tırası olursunda 1 gün sonra elinizi yüzünüze attığınızda sakallar elinize bir diken gibi batar ya işte benim sac diplerimde sakal gibi elime batıyo ne yapmam gerek lütfen bana yardımcı olun

  1. Uzman

   Genetik dökülme tedavisine başlayabilirsiniz. Bunun için Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsinşz

 15. Büşra

  Merhaba ben 18 yaşındayım daha önce de saçlarım çok kalın olmasa da bu yıl çok fazla inceldiği ve alnım çok olmasa da hafif açıldı sizce saçlarım tekrar çıkabilir mi

  1. Uzman

   Ailede genetik dökülme varsa ve bazı sistemik hastalıklar nedeniyle saç dökülmesi yaşayabiliyor. Doktora görünmelisiniz

 16. ahmet

  Hocam ben 16 yaşındayım saçlarım son 1 aydır çok dökülüyor fakat yerine yeni saçlr çıkıyor sizce bu normal bir şey mi

  1. Uzman

   Araştırılması gerekir. Dermatologa görünmelisin

 17. Doğukan

  Benim saç derimde çok fazla sivilce var ve bu sivilceler geçtikten sonra bile yerlerinde saç dökülmüş oluyor. Saçım seyrelmeye başladı ne önerirsiniz

  1. Uzman

   Dermatologa görünmelisin, sivilce için antibiyotik ve roacuttane tedavisi başlaman gwrekebilir

 18. Merve

  Kıl kökü iltihabının döktüğü saç geri gelirmi?gelmesi için ne yapmalıyım

  1. Uzman

   BAzer kıl kökü iltihapları kökü tahrip edebiliyor. Kök zarar gördüyse çıkmaz.

 19. Mustafa K.

  Hocam merhaba;

  Öncelikle böyle bir ortam oluşturduğunuz için teşekkür ederim. 21 Yaşında bir erkeğim saçlarım her yıl dönem dönem yoğun bir dökülme yaşayıp tekrar aynı haline geliyor. Ama artık saçlar çok yıprandı ve saç köklerimin acısından ve yanmasından saçlarımı tarayamıyorum bile. Tabiki öncelikle bir dermatologa görünmem gerekiyor ama maalesef deri hastalıkları dışında saçların güçlendirilmesi konusunda tecrübe ve çalışma alanından kaynaklı yardım edemeyebiliyorlar. En azından saçların güçlenmesi ve hacim kazanması konusunda ne gibi önerileriniz olabilir. Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

  1. Uzman

   Saç kalitesini arttırmak için içeriği zengin ve yeterli dozda saçın ihtiyaç duyduğu maddeleri içeren xpecia tablet başlayabilirsin. Ama saçlı derideki sorun mutlaka tespit edilip tedavi edilmeli

 20. Furkan

  Hocam merhabalar yaşım 22 1 sene önce saçıma düzleştirici uyguladım sonrasında saç derinde alerji yaptı ve saçlarım epey bi döküldü şu an çok bir dökülmem yok ama tepe bölgesinde ve saçlarımın önlerinde bariz bi incelme var bebek tüyü dediğimiz saçlar çıkıyor saçlarım tekrar eski haline gelir mi

  1. Uzman

   tepe bölgesinde incelme,seyrelme,minyatürleşme genetik tip dökülme düşündürür.bu nedenle dermatologa görünür,saç dökülme nedeniniz tam olarak tespit edilirse iyi olur

 21. Osman

  Merhabalar bundan2.5 3 ay once saçıma brezilya fonu çektirdim ve saclarimda dökülme ve bölgesel açıklık var sizce ne yapmalıyım

  1. Uzman

   saça yapılan yoğun kimyasal ve ısı uygulamaları köklerin zarar görmesine ve saç kaybına neden olabiliyor.eğer genetik dökülmeniz yoksa 6 ay süreyle hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz.eğer kılı oluşturan üniteler hala canlı ise saçlarınız tekrar çıkar

 22. Furkan

  Merhabalar yaşım 20 1 senedir saçımda ciddi derecede bir azalma var almım 3/1 oranında açıldı bunun sebebi yakın zamanda yaşamış olduğum stres ve sinir den kaynaklı olduğunu düşünüyorum bunun acil bi şekilde düzelmesi için ne önerirsiniz teşekkürler.

  1. Uzman

   her iki kulağın tepe bölgesinden çizilen çizginin üstünde kalan kısım da ise dökülme genetik tip dökülmedir.saçlı derinin her yerinden dökülüyorsa sistemik bir hastalık nedeniyledir,araştırılmalı.sizin dökülmeniz alın bölgesinden olduğu için erkek tipi dökülme düşündürüyor

 23. Zafer

  Hocam ben 22 yasındaym saclarım tepe bolgesınde dokukme var ben bioxin aldım acaba bi yararı olurmu saçlarım tekrar cıkarmı

  1. Uzman

   düzenli kullanımla katkısı olabilir.beraberinde saça yönelik vitamin,mineral ve diğer bileşenleri de içeren xpecia tablet kullanmanızı öneririm

 24. Gulay

  Benim saçlarım döküldü Cildiye ye gittim bi ilaç verdi demir eksikliği dedi dökülmesi durmuştu ilaç bitince 2 ay sonra tekrar dökülme başladı ara ara da açılma oldu gittim doktor saç kıran değil bu dedi muhtemelen stres ama evde doğal bişeyler yapmak isterim mümkün mü acaba

  1. Uzman

   bence kan değerlerinize tekrar baktırmalısınız,vitamin,mineral,demir tekrar bakılmalı ve troid hormonlarınıza da bakılmalı

 25. Abdullah

  Merhaba hocam yaşım 22 saçınm ön kısmında büyük bi açıklık vardı 10 aydır askerim son iki ayda dökülme çok arttı sac hiç bir şekilde canlı kalmıyor aşırı seyrelme başladı şuan ön kısım da dahil tepeye kadar nerdeyse tüm sac serisi meydana çıkmış durumda bunun için me yapmamı önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Yönetici

   Hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz, tek başına Hairforte kullanırsanız %80-85 ihtimalle dökülme durur, incelmiş ve tüylenmiş saçlarda kalite artışı olur ve beraberinde xpecia tablet de kullanırsanız bu ihtimali % 95’lere çıkarabilirsiniz. Araştırıp kendiniz karar vermelisiniz.

 26. Fevzi

  Merhaba hocam.
  Bebek şampuanı mi yoksa zeytinyağli sabunmu kullansak daha iyi olur

  1. Uzman

   erişkinlerin saçında bebe şampuanı yeterli temizlik sağlayamaz,sabunda ne kadar yıkarsanız yıkayın tabaka bırakır,saçınıza uygun şampuan kullanın

 27. Sena

  Merhaba benim ön kısmimda saçlarım çok seyrek saçlarım çok işlem yapılmış saçlar gibi yıpranmış görünüyor ama saçıma hiçbir şey yapmadım bayan olamama rağmen kel oluyorum yasim 22 ne yapmam gerek acil çok korkuyorum teşekkürler

  1. Uzman

   saçınız tepe bölgesinden dökülüyorsa genetik tip dökülme olabilir.dermatologa görünmelisiniz

 28. Veli

  Hocam iyi akşamlar saçlarım çok dökülüyor şakaklarınıza açıldı seyreldi ön taraf kepek yağlanma çoktu bu yüzden kazıttım sinir stres oluyordum cildiyeye gittim b12 eksikliği dedi ilaçları düzenli kullanmadım sonra bida gittim bu defa da demir eksikliği çıktı ne önerirsiniz

  1. Uzman

   hem vitamin ve mineral eksiklikleri tedavi edilmeli,hemde seboreik dermatit olabilir çünkü kepek ve aşırı yağlanmadan bahsediyorsunuz.birde genetik dökülme başlamış olabilir,dermatologa görünün.

 29. Cennet

  Merhaba, 34 yasinda bayanim. Saclarim uzun zamandir dokuluyordu fakat normaldir gunluk dokulmeleri kayde almadim. 5 sene sonra bir gun arkadan resim cekince resmen kellestigimi gordum, dr gittim sadece demir vitamini eksikligi icin hap verdi. Buna ragmen ne dokulmem azaldi nede geri sac cikti. Bu arada genetik olarak dedem olsun babam olsun hep masaAllah saclilar kendi saclarimda hem tok hem coktu, artik cok az kaldilar. Ne onerirsiniz tesekkurler

  1. Uzman

   sistemik hastalıklar,anemi dökülmeye neden olur,bunlar araştırılmalı ve düzenli tedavi almalısınız,bu arada saç kalitenizi arttırmak ve dökülmeyi önlemek için xpecia tablet başlayabilirsiniz

 30. Mehmetali

  Merhaba hocam benim saçlarım ergenlikten bu yana boynuz kısımları seyreldi ve diğer bölgeler duruyor ama seyrek saç tipim var boynuz kısımlarında tekrar saç nasıl çıkar yaşım 27

  1. Uzman

   saç dökülmesine yönelik ürünler kullanabilirsiniz.hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz

 31. Sefa

  Kolay gelsin benim sol faullerin üstü saçla birleştiği yerde yani alının sol tarafı seyreldi tüğler belli oluyor sağ taraf gibi değil sadece tüğ var psikolojimi bozdu saçım mı dölücek sizce ne yapöam lazım tüğler gibi bişey var sanki acaba çıkarmı yeniden şimdiden teşekkürler yaş 16

  1. Uzman

   saçkıran olabilir lokal dar bir alanda ise.dermatologa görünmenizi öneririm

 32. sezer

  merhabalar. yaşım 25 ilk şampuanlanmada baya saçım dökülüyor 2.snde azalıyor 3. şampuanlanmada neredeyse dökülmüyor. sonradan havluyla kuruladığımda tekrar dökülüyor . kuru ahldeyken saçıma masaj yapınca daha çok dökülüyor bunun sorunu nedir?

  1. Uzman

   saçınızda AGA olabilir.minyatürleşme başladıysa basit hareketlerde bile dökülme çok olabilir

 33. Can

  Merhaba yaşım 21. son 4-5 ay öncesine kadar saçlarım çok gürdü ve hiç dökülme olmuyordu. 8.5 aydır askerdeyim ve 5 aydır nöbet tutuyorum. Ne zaman nöbet tutmaya başladım saçlarımın yanlarında dökülme başladı ve ciddi anlamda dökülüyor. Acaba dökülmenin sebebi nöbette taktığımız çelik başlık olabilir mi? Eğer sebep buysa saçlarım geri çıkar mı?

  1. Uzman

   Basıya bağlı dökülme olduğu için çıkası beklenir. Biotin tablet ile saçını destekleyebilirsin

 34. Mehmet

  Hocam ben askerim yaşım 21 abim vefat etti askerde cok sıkıntı stres yaptım hocam seçimin onu ve Tepesi cok seyrek oldu ne yaomam lazim tekrar çıkma imkanı varmi hocam bunun

  1. Uzman

   yaşadığınız stres dökülmeyi körüklemiş olabilir ama tarifiniz erkek tipi dökülme

 35. Emre gürtekin

  Merhaba hocam ben 1 yıl oldu sacalarımın dokuldugunu elimi bi sacma atıyorum 10 15 tel sac geliyor ne yapabilirim yas 16

  1. Uzman

   günlük 100 tel dökülme normal,16 yaşında genetik dökülme pek görülmez,eğer dökülme fazla ise sistemik hastalıklar yönünden araştırılmalısınız

 36. arda

  merhabalar hocam 18 yaşındayım be 5 – 6 aydır alnımın olduğu kısımda saçlarım seyreliyor ve tüy tüy çıkıyor ne yapabilirim ?

  1. Uzman

   tüyleşme genetik dökülmenin başladığını gösterir.saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız ve korumak istiyorsanız erkek tipi saç dökülmesi tedavisini araştırmanızı öneririm

 37. cuma

  Merhba hocam benim saclarim döküluyor insata girdigim gunden beri 1 Ay oldu ne yapabilirm bunun nedeni nedir acaba dökulmesinin

  1. Uzman

   tozlu ortamda çalışmak dökülmeye neden olabilir ama bu kadar kısa sürede çok dökülme yaşamanız alttan yatan başka bir neden olabileceğini düşündürüyor.dermatologa gitmenizi öneririm

 38. Suleyman

  Hocam mrb benim saclarim biraz uzun sıkıntim şu.saclarimin on ve ust bolgesinde bulunan kucuk kucuk saclar dokuluyo ve asiri dokuluyo neden acaba revigen hap ve seba med sampuan kullaniyorum herhangi bir skintim yok saglik olarak degerlerim normal neden acaba

  1. Uzman

   küçük küçük saçların olması minyatürleşme ve genetik dökülme düşündürür,dermatologa görünün

 39. Ahmet

  Merhaba benim yemekten sonra kusma gibi bir alışkanlığım vardı çok şükür bıraktım ama araştırdığım da saç dökülmesine neden oluyormuş. Önlerimde seyreldi döküldü bayağı. Geri çıkma olasılığı nedir hekim ile görüşüp tediviye başlasam

  1. Uzman

   seyrelme önlerde ise genetiktir.dermatologa görünmelisiniz

 40. berat

  hocam1 sene once cok gur saclarim vardi saclarimin rengini actim yanlis kullanim yuzunden asiri seyreldi bundan sonrada roaccuatane basladim nasil oldu bilmem ama sac dokulmem durdu ama sol sakagimda cok fazla bi aciklik var 1 senedir boyle nasil kapatabilirim yasim 16

  1. Uzman

   hem kimyasallar hemde roaccutane saç dökülmesine neden olur.özellikle roaccutane biotin eksikliği ve saç dökülmesine neden olur.biotin 10 mg kullanmalısın

 41. Adem

  Yaş 24 erkek tipi saç dökülmesi var daha önce ilaç tedavisi gördüm halen devam ediyor ne yapmalıyım

  1. Uzman

   genetik dökülmeniz varsa saçınızın varolmasını istediğiniz sürece tedaviye devam etmek zorundasınız.bıraktığınız zaman tedavi ile çıkan saçlarınız dökülür

 42. Yunus

  Hocam ben saçlarım bırden güçsüzleşti elim sacımın neresine atsam şaç geliyor elimi sacıma attıgımda koptuğunu hıssedıyorum çürük ipgibi kopuyor 1 yıldır dökülüyor dökülme hıc durmadı Saçlarım araları hep boşalıyor .kan değerlerim normal ne yapmam lazım

  1. Uzman

   dökülme nedenini tespit etmek için dermatologa görünmende fayda var

 43. Emrah

  selamün aleyküm hocam yaş 18 Tokat Erbaa da yaşıyorum saçım dökülsede nadirdi Ankaraya geldim 1.5 haftadır ankaradayım saçım daha çok dökülmeye başladım rica etsem sebebini nedir bilirmisiniz hocam

  1. Uzman

   yeni bir yer,yeni bir yaşam strese ve dökülmeye neden olabilir

 44. Suleyman

  Hocam benimde 2 yıldır saçlarım dökülüyo son 1 sene içersinde görünür hale geldi.Ama benim saç dökülmem kafamın her yerinden döküldü anlım felan açılmadı.diplere bakdığımda delikleri görünüyo ve bazı yerlerde çok yavaşda olsa uzama var.Bide bende jinokomasti var şişmanlıkdan ötürü oluşdu.Ve doktora gitdiğimde bana ilaç yazdı çoğunda testestoren artmasıni sağlayan ilaçlar yan etkisi olmadı 3 haftadır kullaniyorum.3/1 gitdi galiba çok belli oluyo seyrekliği çok stresliyim daha 17 yaşındayım.

  1. Uzman

   doktoruna tekrar görünmelisin

 45. Mehmet

  Hocam benim yaşım yirmi üç ama saçım da çok açık var çok fena dökülüyor nolur bir yardım edin

  1. Uzman

   dökülmeniz genetik mi yoksa bir hastalığa mı bağlı olarak dökülüyor.tespit edilmeli ve duruma yönelik tedavi almalısınız

 46. Baho

  Ben 21 yaşındayım aynaya bakınca saçlarımın üstlerinin seyreldiğini gördüm fakat saçıma elimi attığımda max 2-3 tane saç geliyor tekrar gürleşmesi için ne yapabilirim

  1. Uzman

   genetik dökülmede minoxidil yada procapil içeren bir ürün ve xpecia tablet kullanabilirsiniz

 47. Kadir

  Hocam yaşım 21 bnm saçım 2 yılda baya syreldi içi gözukmeye başladı 1 ay önce doktora gittim kanmda bişey çıkmadı doktorda bana hair360 sprey ve gıda takviyesi verdi henüz almdm ama şuan dökülmede yk 2 yıl önceki saclrıma nasl tkrr kavuşa bilirim tsklr

  1. Uzman

   genetik dökülmeniz var.bilimselliği kanıtlanmış ,içeriği zengin ürünleri araştırın

 48. mahmut

  hocam genetik saç dökülmesinin engellenme ihtimali varmı

  1. Uzman

   düzenli olarak bilimselliği kanıtlanmış ürün kullanarak engelleyebilirsiniz

 49. Eren

  Mrb hocam geçen sene saçlarım yoğundu düzleştirme yaptım birsene içinde öntaraf hepsi döküldü sebebi nedir tedavisi varmı

  1. Uzman

   düzleştirme işlemlerinde saça kimyasal ve yoğun ısı uygulanıyor.buda kıl kökünün ısı ve kimyasalların etkisi ile tahrip olmasına ve dökülmeye neden olabiliyor

 50. Sevda

  Mrb Erkek arkadasimda genetik sac dokulmesi var ne yapa biliriz

  1. Uzman

   düzenli tedavi alması gerekir.minoxidil yada procapil içeren sprey ve xpecia tablet kullanabilir

 51. Senan

  Hocam 24 yaşındayım daha önce saç dökülmesinden doktora gittim kan tahlili yaptı aşırı derecede vitaminsizlik var dedi saçlarımda gözle görünür bir açıklık var saçlarım ilaç tedavisi ve ya şampuan kullanarak geri çıkar mı sülalede kel yok ben kel mi kalacan acaba

  1. Uzman

   şampuan pe etkili olmaz.düzenli tedavi almanız halinde dökülen saçlarınız geri çıkar,dökülmenizde önlenir

 52. Taner

  Saçlarım yanlardan gidyor.tepede de açılmaya başlayacak gibi .dermotoloji hicbir sorun yok diyor ama alnım da incelecek.öneriniz

  1. Uzman

   incelme ve dökülme de artış görürseniz tedaviye başlayabilirsiniz

 53. Begüm

  Merhaba benim saçım baya gürdü boyattım boyadan sonea döküldü ve azaldı saçımı kestirdim yeniden uzadı saçım çok çabuk uzuyor dökülme yok saçlarım yeniden eski haline döner mi yardımcı olursanız sevinirim

  1. Uzman

   kıl kökleri etkilenmedi ise döner

 54. Güray

  Hocam benim genetik anlamda saçlarım normalde gür fakat ekzama hastalığım için doktora gittiğimde bir şampuan hazırlattı eczacıya bu da saç dökülmesi yaptı önlerden baya hemen kullanmayı kestim. Saçlarım önlerden seyrek gözüküyor ışık tutunca sorum şu bu saç geri uzar mı? yaş 20

  1. Uzman

   egzama şikayetiniz devam ediyorsa onu tedavi etmelisiniz.uzun süren egzama saç dökülmesine neden olur.egzama tedavisi için dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saç kalitenizi arttırmak için xpecia tablet başlayabilirsiniz

 55. Fırat

  Hocam iyi akşamlar.ailede genetik olarak sac dökülme var saçım biraz dalgalı olduğu için schwarzkopf glatt sac duzlestirici kullandım fakat tepe bölgesinde zayıflama ve dökülmeler oldu dökülüyor nasıl bir müdahele edebiliriz.simdiden teşekkür ederim..

  1. Uzman

   kimyasallar ve ısıl işlemler saç dökülmesine neden olabilir.ailede genetik dökülme varsa bu da dökülme nedeni olabilir.xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsiniz.

 56. Aylin aydın

  İyi günler saçlarım vitaminsizlik ve kansızlıktan dolayı çok fazla döküldü ve seyrekleşti yaklaşık 2yıldır böyle tekrar gürleşirmi

  1. Uzman

   kıl köklerinde fibrozis oluşmadıysa,uygun tedavileri alıp,saçınızı destekleyen bilimsel ürünler kullanırsanız tekrar canlanacaktır

 57. Serdar

  Hocam iyi günler ben 9 ay once saçlarımı ektiydim şuanda çıkıyor ama tepe bölgem daha açık bu bolgelerede saclarim çıkarmı.tatile gittim geldim ve saçlarım dökülmesi günle 50 veya 100 adetde cikti normalmidir.sizin tavsiye ettiniz tableti kullanıyorum 9 ay dır kullanmaya devam edeyim teşekkür ederim

  1. Uzman

   saç ekiminden sonra saçların tam olarak çıkması 1 yılda tamamlanır,bu nedenle yorum yapmak zor,sabırlı olup beklemelisiniz,

 58. Mustafa

  Hocam yaşım 19 kılo 53 yaklaşık 7 ay sivilce için zoretanin kullandım bittikten 1 ay sonra saçlarımı elimle rahatca kopatabiliyirum her attığım da saç geliyor diplerinde kuruluk gibi birşey var elle hissediliyor ve el avucunda deri sorulması var lütfen yardımcı olunuz kalıcı mı geçimi baya seyrelmeye başladı 🙁

  1. Uzman

   sivilce ilaçları biotin eksikliğine neden olur.buda saç dökülmesine neden olur.HP10 mg biotin kullanmalısınız

 59. Gulsah

  Merhabalar saclarimi yilda bir kestirdigim oluyor simdide kestirdim ama pisman oldum ve uzamasini istiyorum bide dokuluyor ama kellik durum yok buna ragmen sacim lutfen cevap verin cevabinizi bekliyorum cok sagolun

  1. Uzman

   daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması için HP5mg biotin kullanabilirsiniz

 60. Deniz

  Bundan 7 ay önce saçlarım hormonlarım nedeniyle döküldü şimdi kadın Doğum doktorumun verdiği Doğum kontrol hapı ile hormon tedavisi görüyorum dökülen saçlarım tekrar çıkar mı? Bunun için ne yapmam gerekir ?

  1. Uzman

   dökülme nedeniniz önemli.erkek tipi dökülme ise genetik saç dökülmesi tedavisi almalısınız

 61. teoman

  Hocam 27 yaşındayım saçım uzun olduğu için geç fark ettim saçımın orta kısımlarında gözle görülür seyrelmeler mevcut.Dermatoloğa gittim B12 vitaminim çok düşük çıktı iğne(dodex) ve şampuan verdi bana.Dökülen saçlarımın kökleri ölü mü değil mi bilmiyorum saçlarımın tekrar çıkıp gürleşmesi mümkün mü

  1. Uzman

   ailenizde erkek tipi dökülme varsa bu yönden de takip edilmelisiniz.B12 eksik ise tedavi almalısınız

 62. Deniz

  kısa sürede 25 kilo verdim bu yüzden hormonlarım çok azalmış
  Buna bağlı olarak saçlarım döküldü bu dökülme erkek tipi mi oluyor ? Saçlarım tekrar çıkar mı ?

  1. Uzman

   kısa sürede kilo vermeniz beslenmenizin yetersiz olmasına neden olmuştur.vitamin ve mineral eksiklikleri oluşmuştur.saçınız için xpecia tablet başlayabilirsiniz ama doktora görünüp vitamin,mineral eksiklikleri tespit edilmeli ve tedavi almalısınız

 63. serhat

  B12 vitamin eksikliği ile dökülen saçlar gerekli tedavi alındıktan sonra tekrar çıkar mı ?

  1. Uzman

   başka bir sorun yoksa çıkması beklenir

 64. mehmet

  MERHABA
  28 yasindayim ailemde kellik var babamda sac yok ama benim saclarim suanda cok olmasa seyreldi ve artik yukari taraflari acildi ama o kadar cok ciddi bi acilma . saclarimin uzamasi normal cok zayifda deiller.
  cutrin markasinin bio+ denilen bir sampuanini kullaniyorum.avrupada ulasacabilecegim guvenilir bir ilac tavsiye edebilirmisimiz? Dokulenleri tekrar kazanabilmekicin
  Saygilar iyi günler

  1. Uzman

   sizde xpecia ve hairforte kullanabilirsiniz.bu ürünlerin yurtdışı gönderimi için, yetkili firma ile+905335088233 numaralı telefondan arayarak ya da WhatsApp aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Yurtdışı gönderiler DHL EXPRESS ile yapılmaktadır.

 65. Ümit

  Merhaba Hocam saçlarımda seyrelme yok fakat üst bölgede her elimi attigimda cektigim 4 5 adet saç geliyor ki ıslakken daha çok oluyor.Dermotoloğa daha önce gittim kanda hiç bir sorun çıkmadı takviye olarak kerozan 5+5 ilaç ve forte sprey verdi ama kullanmadim maddi durumdan sizce ne yapmalıyım ?

  1. Uzman

   hiç olmazsa hairforte spreye başlayabilirsiniz

 66. Serap

  Merhaba saçımda beyaz olduğu için her hafta siyah boyuyorum saçlarım ıslakken lastik gibi sünüyor ve kopuyor kurutmasam keçe gibi elim geçmiyor ve çok dökülüyor özellikle tepe kısımlar çok azaldı saçlarımın düzelmesi ve tekrar çıkması için ne yapmalıyım

  1. Uzman

   kaç yaşında olduğunuzu belirtmemişsiniz.yaşınıza göre ürün önerebilirim.siyah renk beyazı iyi kamufle etmez.çok çabuk görünür hale gelir.bu nedenle saç renginizi değiştirmelisiniz.kalitesiz boyalar saç sağlığını bozar,özellikle her hafta boyamak saçınızın çok sık kimyasala maruz kalması demektir.

 67. Mert

  Merhaba benim saclarim yandan acilmaya basladi yasin daha 15 annemde babmda dedemde kimsede sac dokulmesi yok cok tedirginlesiyorum sol tarafda gozle gorulur bi aciklik var sag tarafda ise fazla belli degil ama arkaya doru aciklik cogaliyor bana bir care soylermisiniz uygulayayim

  1. Uzman

   bu yaşta genetik tip dökülme görülmez.doktora gitmelisin ve sistemik hastalıklar yönünden değerlendirilmelisin

 68. Koçak

  Merhabalar, roaccutane akne ilacı kullanıyorum saçlarım bir erkeğe göre uzun sayılabilir dökülmesine rağmen herhangi bir açıklık yok ama çok dökülmesi beni tedirgin ediyor ilacın son aşamalarındayım ne yapmamı önerirsiniz?

  1. Uzman

   devam eden süreçte çok fazla dökülme olacaktır.bu nedenle daha fazla gecikmeden 10mg biotin başlamalısınız

 69. serhat

  Merhabalar. Ne tür saç dökülmem var bilmiyorum yanlarda herhangi bir açılma yok gittiğim dermatoloğa babamın kel olduğunu söylememe rağmen b12 vitamin eksikliğinden dolayı dedi ve kesinlikle genetik değil dedi.Ben emin olamadım
  çünkü çok fazla dökülmem var ve dökülen saçların çoğu küçük ve ince telli. Babam kel dayım giller ise sık saçlı.Dökülme nedeni sizce ne olabilir? Ve minoxil forte mi hair forte mi kullanmalıyım? Bunlardan birini kullanırsam sağlam köklere zarar verir mi ?

  1. Uzman

   tepe bölgesinde seyrelme tespit ettiyseniz genetik dökülmeniz vardır.xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz,köklere zarar vermez,kalitesini arttırır

 70. Kübra

  18 yaşındayım, 1,5 sene önce saçımı kestirdim ve dökülmeler başladı. Kıvırcık saçlıyım ama ne yazık ki saçımın yarısından fazlası döküldü. Ne yapmam gerekiyor ??

  1. Uzman

   siz dermatologa görünmelisiniz ve neden araştırılmalı

 71. Hasan

  19 yaşındayım Saçlarım doğuştan ince telli ve zayıf günde 10 tane falan dökülüyor yerine çıkar mı veya bu durum normal midir hangi ürünleri önerirsiniz ben 2 tane dökülse bile strese giriyorum

  1. Uzman

   günlük 150 kıla kadar dökülmesi normal,saç kalitenizi arttırmak için xpecia tablet kullanabilirsiniz.içeriğinde saçın ihtiyaç duyduğu,tüm,vitamin,mneral ve diğer elementler mevcut

 72. ali

  22 yaşında tiroid ilacı tsh için kullandım 5.5 ay oldu 2 ay sonrasında kontrol normal değerler 3.5 sonra da normal yani normal değerlerini aldı dökülme durdu ama seyrelmişti önceden biraz çıktı ama arka bölgeden ne yapmalıyım bir de seboreik dermatit var minoxil kullanamıyorum ondan teşekkürler

  1. Uzman

   minoxile ek olarak xpecia tablet başlamanızı öneririm.

 73. ali

  hocam seboreik dermatit var minoxil kullanamıyorum ondan tiroid ve seboreik dermatit aynı anda etki etti.1 ay xpecia kullandım devam ediyim mi bir de pek etkisini görmedim yeni saç olarak dökülme yok saç çıkarmak istiyorum

  1. Uzman

   xpecia tablet kullnabilirsiniz.araştırıp hairforte un antiallerjik olan ürünü var,firmadan temin edebilirsiniz

 74. Hakan

  Saçlarım 1 sene önce gayet iyiydi yani ben memnundum. Ama şuan saçımda eskiye göre farkedilebilir bi seyrelme ve alnımda açılma var.

  1. Uzman

   ön tarafta açılma ,seyrelme varsa erkek tipi dökülmeniz başlamış demektir.saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız bunu önlemeye yönelik tedavi almalısınız.içeriği zengin ve yeterli aynı zamanda ekonomik olan xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz

 75. Ahmet

  18 yaşımdayım son 2-3 aydır saçlarım yoğun bir şekilde dökülüyor.Kan testinde bir şey çıkmadı.Son 1 aydır bioxin forte kullanıyorum doktorun tavsiyesiyle ancak saçlarım belki daha fazla dökülüyor ve kaşıntı oluştu.Bu arada saçlarımın her tarafı dökülüyor.Saçlarım iyice seyreldi. ANe yapmalıyım? Bu arada dermaroller işe yarar mı?

  1. Uzman

   saçlarınız saçlı derinin her tarafından dökülüyorsa sistemik bir hastalık var demektir.sorunun tespiti için doktora gitmelisiniz

 76. Berk

  Merhaba 19 yaşindayım tepe bölgesinde arkadan öne dogru seyrelme başladı ilk başlarda normaldir dökülme diye umursamadim 2 3 ay geçtitkten sonra saçıma zeytin yağ maskesi yaparken arkadan on3 dogru baya seyreldigini gördüm uzmana baş vurdum kan tahlilleri yaptirdim demir eksikligi oldugunu söylediler çinko hapı ampul şampuan verdiler 3. Haftaya giriyorum dökulme devam ediyo ampulu surdugumde elimde 15 20 tel görüyorum ailede üstü acık cok dede den oğula nesil daha farklı nasıl çozülebilir artı saçlarima masaj yaparken farkettim parmaklarima yeni cıkan hafif uzamış sakal gbi geliyo anlamadım durum nedir

  1. Uzman

   anemi saç dökülmesine neden olabilir ama sizin dökülme tipiniz genetik tip dökülme.genetik dökülme de DHT yi bloke etmek,saçlı derinin beslenmesini arttırmak ve saçın yapıtaşlarını oluşturan vitamin,mineral ve diğer elementleride içeren ürün kullanmanızı öneririm.düzenli kullanmanız halnde dökülme önlenir,daha sağlıklı ve kalıcı saçlar gelir.hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz.yağlanmayı azaltmak için seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 77. Eray

  Merhaba hocam 19 yaşındayım saçımda 2 aydır ciddi bi seyrelme var bölgesel olarak bişey değil kafamın tüm kısımlarında gözüküyor ve aynı zamanda göğüs kıllarım da dökülüyor hatta kaslarıma elimle ufak tutup çektiğimde bikac tel onlar bile elime geliyor sebebi ne olabilir dökülen saçlar geri gelirmi birde önerebileceğiniz birşeyler varmıdır acaba

  1. Uzman

   dermatologa görünmelisiniz

 78. Eda

  Yaşım 21 4 5 senedir saçım sarıydı yandı baya bi kaynak kullandım çok işlem gördü eski gürlüğü yok çok az saçım kaldı psikolojim bozuldu 4 5 Aydır ne boya nede bi işlem yaptım ama gürleşmiyor baya bi ellemicem haftada iki kerede saç maskeleri yapıyorum ne yapmam gerekiyor acaba başka çok Cnm sıkılıyor

  1. Uzman

   boya,açıcı gibi kimyasallar,kusförlük hizmetleri,ısıl işlemler,hatta yıkanırken kullanılan fazla sıcak su bile saça zarar verir.eğer kıl köklerinde fibrozis oluşmadıysa yoğun bir bakımla saçlarınız yeniden canlanabilir.dışardan saça uygulanan maske gibi işlemler kalıcı kalite artışı sağlamaz,sadece görsel geçici güzellik sağlayabilir.saçınız kalite artışı sağlayana kadar hairforte sprey ve xpecia tablet kullanın.

 79. veli demir

  hocam yaşım 21 eylül ayına kadar clear men kullanıyordum saçlarımın mevsimsel denebilecek kadar döküldüğüne şahit oldum birisinin tavsiyesiyle 1 ay kadar bebe şampuanı kullandım ve saçlarım çok dökülmeye başladı sebebi sanırım saçları çok temizleyememesi. kafamda küçük küçük yaralar oluştu ve kaşınmaya başladı. şuan bıraktım fakat dökülen saçlar tekrar çıkar mı acaba

  1. Uzman

   sizde egzama oluşmuş,büyük olasılıkla dökülmenin nedeni de o olabilir.dermatologa görünmelisiniz

 80. Muhammed

  Hocam merhabalar. 24 yaşında, erkeğim. 2 senedir klinik teşhisli depresyon yaşıyorum. Bununla beraber saç dökülmesi söz konusu. Kafamın belli bir yerinde değil her bölgesine dağılmış şekilde nokta nokta boşluklar var (yaklaşık 0,5-1cm çapında). Diplerinde nokta şeklinde saç kökü görünüyor yada cılız ve az uzamış haldeler. Ailede bariz kellik yaşayan yok hatta babam 55 yaşında ve gayet gür saçlı. 6-7 aylık bir süredir günlük Çinko ve Biotin (1mg) kullanıyorum. Onun dışında D Vit. değerim düşük (25) ve başka bir madde eksikliğim yok.
  Sizce problemin kaynağı ne olabilir ve çözümü sonrası saç tekrar çıkar mı ?

  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  1. Uzman

   merhaba Muhammed Bey,
   bazı antieprasanların kullanımı saç dökülmesine neden olabiliyor.fakat siz yer yer açılmalardan bahsediyorsunuz,tarifiniz daha çok saçkırana benziyor.dermatologa görünün,saçınızdaki sorun tespit edilsin,bunun yanısıra varsa başka sistemik sorun oda kontrol altına alınmalı

 81. Beyaz

  Merhabalar hocam benim anlamadığım bir sorun var şimdi kökten dökülen bir saça hairforte ve xpecia kullansak o dökülen saç yine çıkar mı?kısacası dökülen saçlar geri çıkar mı? Siz sadece incelmiş ve tüyleşmiş saçlar çıkar diyorsunuz?

  1. Uzman

   eğer saçlarınız döküleli 3 yıldan uzun olmamışsa ,köklerde fibrozis gelişmemeişse dökülenlerde çıkar

 82. Göktürk

  Merhabalar Hocam 28 yaşındayım aileden gelen genetik dökülme var ve yaklaşık 3 ay öncesi ön bölgelere 3 bin kök e yakın saç ekme işlemi yaptırdım ve sonrasında günde 2 defa olmak üzere biotin kullandım 3. Ayda ise çevre ve doktor tavsiyesi ile Hair Forte sprey kullanmaya başladım. Ekim 3. Ayında olduğu için Hair Forte sprey ekilen saça zarar verir mi ? Ayrıca saç çıkmasına yardımcı olur mu ve dökülmeyi durdurur mu ona göre spreye devam edeceğim ve spreyin fikstürünü okuduğum da kullanım sonrası saç yıkama yada Ne zmn yıkanacağı hakkında bilgi yazmamaktadr yardımcı olur bilgilendirirseniz memnun olurum .

  1. Uzman

   merhaba Göktürk bey
   ekimin 3.günü kullansaydınız şok dökülme yaşamazdınız.dökülen saçlarınızın vede şok dökülmeye uğrayan saçlarınızın daha erken çıkmasını sağlar.uygulamadan 4 saat sonra yıkayabilirsiniz,saça zarar vermez.beslenmesini arttırır.

 83. Anonim

  18 yaşındayım ve erkeğim. Bir erkeğe göre saçım biraz uzun özellikle saçım kirliyken elimi attığımda 2 tel falan geliyor duş aldıktan sonra tarakta 5 10 tel geliyor bazen 15 20 tel dökülmüş oluyor babamın üstü kısmı dedemde seyreklik var babam askerdi çok stresliydi benim saçım döküldüğünde geri çıkarmı yoksa saçımı kestirmelimiyim.

  1. Uzman

   saç uzun olduğu için dökülmez.eğer DHT ye duyarlı reseptör varsa o zaman erkek tipi dökülme oluşur

 84. Yücel

  Kolay gelsin yaşım 38 saçımda seyrelme oldu değişik şampuanlar kullandım ama sonuç aynı şuan zeytinyağlı şampuan kullanıyorum dökülme azaldı dökülen saç tekrar çıkarmı.

  1. Uzman

   şampuan saç dökülmesinde çok etkili değildir.eğer rahatsız edici seyreklik oluştuysa nedenini araştırıp tedavi almalısınız

 85. Turgay

  Merhaba hocam. Derdime çare bulamadım ben. 2 3 ay önce saçlarımı boyattım rengi beğenmediğim için 1 hafta sonra yine boyadım. bu defa kendim bilinçsiz boya yaptım. Saçlarımı yıkadıktan sonra kimyasal boyayı saç diplerime çok yedirdim. 2 3 hafta sonra da saçlarım dökülmeye başladı.daha sonra Saçımı kazıttım şimdi çıkan saçlar cok seyrek. Ön ve üstler.hocam 2 defa doktara gittim ne birsey söylemediler. Bitkisel ürünler tavsiye ettiler.ben saç köklerini boyadan dolayı yaktıgım zarar verdiğimi düsünüyorum.dökülen saçlar çıkarmı.ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz?

  1. Uzman

   merhaba Turgay bey
   saçların istediğin kaliteyi yakalayana kadar xpecia tablet ve kökleri uyarmak için hairforte sprey kullanmanı öneririm

 86. Fatoş

  Hocam benim saçlarım bilinçsiz beslendiğim için ve bide çok sıkı bağlandığım için önlerden seyrelme oldu tedavimi gördüm ilaç alıyorum küçük tüyler var iyi beslenirsem saçlarım eskisi gibi olurmu çok gürdü saçım baglayamiyordum yine öyle olurmu

  1. Uzman

   saçlarınız da seyrelmenin yaşandığı alanda kıl köklerinin travma miktarı önemli.bu seyreklik olan bölgeye hairforte spreyde uygulamanızı öneririm

 87. Emre

  Merhaba hocam,
  Ben 19 yaşındayım 15 yaşımdan beridir saçlarım beyazlıyor gittikçe daha da arttı ve genetik olduğunu anladım. Ergenlikten kaynaklı bu durumdan rahatsız olduğum için saç boyası kullandım iyi bir firmanın Erkek saç boyası gayet güzeldin Aşırı Doğal duruyordu kullanmaya devam ettim. Neyse yaklaşık 4 yıl kullandım fakat şuan saçlarımda seyrelme olduğunu hissediyorum çok belirgin bi açıklık yok yine gür gibi ama seyreldiğini fark ettim dökülen bu saçlarım yeniden çıkar mı? Boya bırakmalı mıyım gözenekleri kapattığından dolayı?

  1. Uzman

   boyalar sonuçta kimyasal madde erken yaşta kullanmaya başlamış olmanız saç köklerine zarar vermiş olabilir.boyayı bırakıp saçınızı güçlerndirici kalite arttırıcı ürünler kullanmalısınız

 88. Cumali

  Merhaba hocam, ben 17 yaşındayım sadece üst kısımda seyrelme var ve yan bölgelere göre üst kısım geç uzuyor,daha önce kan testleri yaptırdım b 12 düşüktü sonra başka doktora gittim genetik dedi ve minoxil forte sprey ve xpecia tablet kullanmamı söyledi. Bir aydır kullanıyorum .minoxil sprey yerine hairforte sprey mi kullanayım ne tafsiye edersiniz teşekkür ederim.

  1. Uzman

   minoxil spreyiniz bitince hairforte spreyle devam edebilirsiniz

 89. Burak ÖZTÜRK

  Merhaba hocam yaşım 19 3 sendedir saçlarım dökülüyor ve bu sene açıklık fazla olmaya başladı ilk başlarda normal karşılanmıştım ama artık kötü durduğu için moralimi çok bozuyor genetik olduğunu söylüyorlar. Genetik olmasına rağmen saçlarımı kurtarmanın bir yolu yokmudur?

  1. Uzman

   her iki kulak kepçesinin üstünden geçen çizgi çekerseniz dökülme,incelme ve seyrelme bu çizginin üstünde ise genetik dökülmedir.xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.düzenli kullanırsanız önce dökülmeniz durur sonra saç kaliteniz artar,dökülenler çıkar

 90. selami

  Kırılan saçlar tekrar çıkar mı?

  1. Uzman

   Kırılma ve dökülme farklı şeyler, sorunuz dökülen saçlar tekrar çıkar mı şeklinde olmalıydı, dökülen saçlar neden belirlenir ve uygun-etkin tedaviyi alırsanız tekrar çıkar, kırılan saçlar da saça yönelik uygun vitamin-mineralleri alırsanız kırılması önlenir ve daha sağlıklı uzar

 91. Furkan umut

  Hocam merhaba 17 yasindayim saclarim koklerden her taraftan elime geliyor banyo yaparken elimi sacima ufacik surtunse bile elime 2 tel sac geliyor ne annemde ne babamda ne dedemde nede ananem ailemde hickimsede yok gnrtik olamas d vitamini oranı cok yuksek cikti doktor anlayamadi ayni zamnda sac diplerimde doner cevresinde de sivilce gibi ufak tefek 2 tane 3 tane sislikler cikiyor ne kullanmami onerirsiniz

  1. Uzman

   Sivilce çıktığı için sevmedik dermatit yönünden değerlendirilmesi gerekir. Dermatologa görünün

 92. Anonim

  15 yaşındayım doktora gittim b12 eksikliği olduğunu söyledi ve iğne kullanmaya başladım eskisi gibi dökülmüyor ama dökülme var ve ben ilk dökülme sırasında önemsiz mevsimsel diyerek geçiştirdimn düz saça sahipim ve sıktı saçlarım şuan da seyrelme var dökülen saçlarım geri cıkar mı çıkarsa ne kadar sürede ??

  1. Uzman

   Vitamin eksiklikleri düzelince dökülme durur. Ek destek olarak da günlük 5mg biotin alabilirsin

 93. selen albayrak

  hocam saçla oynama takıntım ve stresten dolayı gür olan saçlarım bir yıl içinde 3-4 döküldü. diplerim gözüküyor ne yapabilirim saçlarım tekrar çıkarmı özellikle en çok seyrelen bölgem kulak üstü ve yan tarafı orta kısım saç kalmadı resmen

  1. Uzman

   Saçla oynama takıntınız çekiştirme şeklinde ise dökülür. Saçınıza dokunmayı bırakmalısınız.20 yaşın altındaysanız biotin tablet 10 mg üstünde iseniz xpecia tablet başlayın

 94. Hilal

  Ben 16 yaşındayım doktor bana folik asit ve b12 eksikliğim olduğunu söyledi kullanmaya başladım ama bir değişiklik olmadı ayrıca öncedende biotin kullanmıştım hala dökülüyo

  1. Uzman

   Saç dökülmesi tedavisi zaman alır, olumlu sonuçları görmeniz için en az 3 ay geçmesi gerekir. Bu arada biotinde almanızı öneririm.

 95. Mehmet

  Selam hocam, 22 yaşindayim son iki yılda saçlarim dökülmeye başlamıştı birazcık geçen sene toparladi 2 yil önce başımda akne tarzi bir yada iki sivilce vardı bende hormonel veya stresten dolayıdır dedim. Sonra bu sen saçlarimi bir 3 numaraya vurdum ve baya seyreklikler gözüme çarptı. Sonra saçlarımı kazıttım daha gür çıksın diye kafamın arka tarafında baya sivilce varmı kuaför söyledi sonra kafamdaki sivilceler üst taraflarında saglı sollu baya dagılmıştı bir kliniğe gittim sonra doktor bacterial enfeksiyon geçirdiğimi söyledi apo Doxycycline diye bir ilaç verdi
  Şimdi sivilceler geçiyor yavaştan peki ben bu kaybettiğim saçlari geri kazanabilcekmiyim hocam saygılar

  1. Uzman

   Akne sıklıkla saçın kalıcı olarak dökülmesine neden olabilir. Antibiotiklerinizi düzenli kullanın, saçınızı desteklemek için xpecia tablet başlayabilirsiniz.

 96. Ece

  Merhaba. Benim saçlarım yaz aylarında daha fazla dökülüyor ve dökülen saçlarımın kökten döküldüğünü farkettim. Acaba tekrar çıkar mı?

  1. Uzman

   Yaz aylarında güneş,Deniz, sıcak hava ve rüzgar saçların yıpranmasına neden olur, Buda dökülmesin artmasına neden olabilir. Biotin desteği alabilirsiniz

 97. Mahmut

  Hocam yaşım 17 saçlarım 1.5 yıldır dökülüyor. Ben çoğu şeyi kafama takan birisiyim alın ve tepe bölgem bayağı seyreldi ama onun haricinde ense kısmında da dokulmem var. Genetik faktörün etkisinin olduğunu da düşünüyorum ama saçlarım bir anda inceldi ve beyazımsı renkte çıkmaya başladı ve saç telimin bir kısmı öndeyken bir kısmı kalın oldu. Aynı Zamanda o inceli kalınlı teller rahatsız ettiği için bazen sinirlenip koparıyorum ve kökün üzerinde saydam bir tabaka var onu elimle siyirinca siyah görünüyor ne yapmalıyım sizce şu an ketoral ve capicade şampuan kullanıyorum.

  1. Uzman

   Yaşın genetik dökülme için erken, Bu nedenle sistemik hastalıklar yönünden araştırılmalısın. Asla saçını koparma, kıl köklerini zarar verirsin.

 98. İsmail

  BEN SAKALLAR İCİN MİNOXİL FORTE KULLANDİM AMA SACLARİM İNCELDİ VE DOKULMEYE BASLADİ SİMDİ BİRAKTİM KULLANMAYİ AMA DURMADI DÖKÜLME GECEN SENE DE SACLARİM İNCELMİSTİ BİOTİN KULLANMİSTİM İYİ GELMİSTİ SİMDİ NE YAPAYİM HOCAM

  1. Uzman

   Kaç yaşında olduğunuzu yazmamışsınız ama genetik dökülme dönemine girmiş olabilirsiniz yada sistemik bir hastalık başlangıcı olabilir.

 99. kemal

  merhaba hocam yaşım 24 saç ďökülmesinden dolayı doktora gittim b12 eksiği var dedi iğne yazdı b12 normele dönmesine rağmen saçlarım çiķmadı tekrar gittim ektir dedi alpecin die şampuan önermişti o da işe yaramadi sizce ne yapmaliyim hocam

  1. Uzman

   önce saç dökülmesine yönelik ürün kullanmanı öneririm. Şampuanlar saç dökülmesini önleyemez. Ürünleri araştırmasını öneririm.

 100. Erdoğan

  Selam hocam 17 yaşındayım ve saçlarım beyazladı birde aşırı şekilde dökülme var kafanın üst kısmında anımda açılmadan var saçlarımı 3 numara ya kestim dalin çam terebentin katarak yıkıyorum faydası yok kopan saçlarımın dibinde saç köklerini görüyorum bunun nedeni ne olabilir ırsi olmadığını düşünüyorum bu arada Bi aralar spor yaptım yeme içmemde değişmeler oldu ondan sonra artış oldu

  1. Uzman

   Ileri derece beslenme bozukluklarında saç dökülebilir fakat ciddi dökülme varsa doktora görünmelisin

 101. Ali

  Saclarimın kökleri zayıfladı kilo verdiğim icin.
  Biotin 10 mg +çinko+b12 takviyesini bi arada alsam sıkıntı olur mu.
  Ve bu vitaminlerim normalin bi tik altında çıkıyor

  1. Uzman

   Evet alabilirsin. Biotini günlük 10 mg kullanmalısın

 102. Sinem

  Hocam merhaba ben bundan 6ay önce romatoid atrit süphesiyle plaquenil ilaç kullanmaya başlamıştım ilaç kullanımından 2ay sonra inanilmaz derecede hiç dokulmeyen saçlarim dokuldu ve inceldi doktor ilaç sac doker hemen keselim dedi 4ay oldu ilacı birakalı ama hala devam ediyor dökulme ilaca baglı dökülme nezaman düzelır acaba

  1. Uzman

   EXtra tedavi almazsanız süreç yavaş ilerler. Dökülmeyi önleyen saç kalitesini arttıran ürünler kullanırsanız bu süreç hızlanır

 103. Samed

  Saçlarım aşırı yağlanmadan döküldü geri çıkabilirmi

  1. Uzman

   Aşırı yağlanma olarak tarif ettiğiniz durum seboreik dermatit ise tedavi olursanız çıkabilir, genetik dökülme nedeni ile döküldü ise, ki bu durumda da yağlanmayı çok hissedersiniz dökülmeye yönelik tedavi almazsanız çıkmaz

 104. Mehmet

  Saçlarıma hiç bişey sürmeden biraz uzun olduğunda kendi kendine dökülüyor bunun için ne yapmam lazım hocam

  1. Uzman

   Uzun olduğu zaman dökülmeye görebilmeniz daha kolay ama saçlarınız kısa iken dökülen saçın pek tutunma şansı olmadığı için göremezsiniz. Kısa veya uzun farketmez saç aynı oranda dökülür.

 105. Ebubekir

  Kolay gelsin. Ferritin değeri 6.9 TSH değeri 4.65 kan değerim çoğu zaman düşük çıkmakta 2 yıl önce ölçtüğüm TSH değerim 4.16 ara ara saç dökülmesi başta olmak üzere sakal ve diğer kıllarda dökülme yaşıyorum. TSH değerinin düşük olduğunu gören cildiye hekimim dahiliyeye yönlendirdi bugün onun için uğraşacağım. Bana saçım için birkaç serum hazırlama ilaç fln yazdı. Saçımın çok kuruduğunu da söyledi o yüzden de nemlendirici yazdı.Bu değerlerden dolayı dökülen saçım tekrardan çıkar mı ?

  1. Uzman

   Düzenli tedavi alırsanız çıkar.

 106. Yasin

  İyi günler Saçımın bir kısmı fönden dolayı yaktı ve döküldü geri nasıl gelir?

  1. Uzman

   Kıl kökleri etkilendiyse gelmez. Fakat bunu anlamanın tek yolu doku kullanmasını arttıracak ürün kullanmanız. Hairforte sprey başlayabilirsiniz, beraberinde xpecia tablette alırsanız süreç hızlanır

 107. Sertaç yeniaras

  Hocam merhaba benim annemin 2 sene önce saçları ve kaşlari yavaş yavaş döküldü hastaneye gittiğimiz zaman annemin guatr oldugunu tesbit ettiler annem ameliyat oldu aradan 1 sene geçtikten sonra lenf bezi ameliyatı oldu ameliyat başarılı geçti ilaç kullanıyor şu anda doktorlar saçları tekrar çıkar dediler ama saçları bir türlü çıkmadı acaba bana yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Uzman

   Troid hastalıklarında biotin yetersizliği oluyor. Günlük 10mg biotin tablet ve Xpecia tablet başlasın.

 108. Arda

  Hocam benim üni sınav senemdi bu senenin başında biraz seyrelmisti ama belli olmuyordu sınav zamanı aşırı dökülmeye ve dışardan belli olmaya başladı sınavdan sonra sıfıra vurdum saçlarımı şimdi uzuyor saçlarım ama başımın önu çok seyrek çözümü varmıdır

  1. Uzman

   Sadece stres gibi görünmüyor, eğer strese bağlı olsaydı şimdi toparlardı, genetik dökülme başlamış olabilir. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanmanızı öneririm. Her nedenle dökülürse dökülsün bu ürünleri kullandığınız takdirde saçlarınız tekrar canlanacaktır.

 109. Nebi

  Merhaba hocam cildiye doktoruna gittim b12 çok düşük olduğunu söyledi iğne yazdı saçlarım döküldü geri çıkar mi

  1. Uzman

   B12 eksikliğine bağlı saç dökülmesi yaşanır. Fakat bu eksikliği tamamlasanız da saçların eski formuna kavuşması zaman alır. Bu nedenle tedavinize ek olarak 6 ay Xperia tablet kullanmanızı öneririm.

 110. Sefa

  Merhaba 18 yaşınfayım ve saçlarım uzun son zamanlarda çok dökülmeye başladı nasıl bir önlem alabilirim?

  1. Uzman

   Saç dökülmesini nedeni belirlenmesi, genetik mi yoksa sistemik hastalıklar nedeniyle mi dökülüyor. Her iki durumda da dökülmeye önlemek için xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 111. Bert

  Merhaba hocam 15 yaşındayım alnımın sol tarafında açılma var ve seyrek duruyo saçlarım uzun dökülüyo nasıl bir önlem alabilirim endişeleniyorum.

  1. Uzman

   15 yaşında bu kadar bölgesel bir dökülme varsa bunun nedeni saç yolma, Yada saçınızı şekil verirken kullandığınız maddeler olabilir. Bunlardan uzak durmalısın.

 112. samet

  Meraba , yaklaşık 2 yıldır saç dökülme problemim var 17 yaşımdayken yoğun şekilde fön kullandığım için tepemi seyreltmiştim fakat şuan 19 yaşındayım şakaklar ve ön cizgimde seyrelmeler var doktor genetik dökülme olduğunu söyledi xpecia tablet kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır forumlarda ve başka yerlerde propecia proscar gibi finasterid içeren ilaçlar okudum vertex(tepe) bölgesinde etkili oldugu söyleniyor kullanmakta çok kararsızım yan etkilerinden dolayı sizinde fikrinizi merak ediyorum teşekkürler

  1. Uzman

   Söylediğiniz gibi yan etkileri var, bu nedenle proscar vb ürünleri kullanmak yerine hairforte yada minoxil gibi bir spreyle tedaviye devam etmenizi öneririm. Daha kısa sürede daha iyi cevap alırsınız. xpecia tek başına sarı %70 etkilidir.

 113. Duman

  21 yaşındayım saçlarım kökünden çıkarak dökülüyor çok seyrelme var yanlar tamamen açılmış durumda taranacak saç kalmadı ne yapmalıyım

  1. Uzman

   Dökülme tepe bölgesinden ise genetik dökülmedır. Saçlı derinin Her yerinden dökülme varsa sistemik hastalıklar nedeniyle dökülmedir, muayene olmanız gerekir. Eğer erkek tipi genetik dökülme ise xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsiniz.

 114. Furkan

  Yaşım 17 kafamın ön tarafında açılma oldu ve kaşınıyor
  son 1,2 aydır böyle ne yapmalıyım

  1. Uzman

   Seboreik dermatit olabilir, dermatologa görünmelisin.

 115. Serhat Saba

  Merhabalar ben 2 yıl baret kullandım ve birazda stresli dönemden geçtim ve saçlarım döküldü 6 aydır farklı işteyim ve baret kullanmıyorum ön tarafı döküldü saç tekrar çıkarmı?

  1. Uzman

   Baret kullanmak,stres gibi durumlar olsada bu sıkıntılar sona ermiştir sonra saçlarınız geri gelmediyse, kı üzerinden altı ay geçmiş artık geri gelmesi beklenirdi. Baret ve stres varolan genetik dökülmeye hızlandırdım olabilir. Dermatologa görünün.

 116. Ali

  Hocam iyi günler saç diplerimde özellikle ön ve orta kısımda seboreik dermatit var ve ne yapsam geçmedi bunun için tavsiyeniz var mı?

  1. Uzman

   Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Saç kalitesini korumak ve dökülmesini önlemek için HP biotin tablet 5mg ve Xpecia tablet de kullanmanız öneririm.

 117. Salim

  Hocam 19 yaşındayım saçlarımın şakak kısımları ortaya doğru seyreldi minyatür saçlar çıktı. Bütün bunlar 2 ayda falan oldu. O aralar çok kafaya takmıştım. Sonrasında doktora gittim b12 eksikliği dedi ilaçları bitirdim dökülmem azaldı ama sonra yine gittim yine ilaç verdi iğne ve hap kullanıyorum. Ve şu son haftalardada saçımda sivilce ve beyaz kabujlanma oluyor çok kaşınıyor. Acaba genetik mi yoksa stres mi yada vitamşn eksikliği mi. Dökülen saçlarım geri çıkar mı acaba.

  1. Uzman

   Seboreik dermatit başlamış olabilir, dermatologa görünün.

 118. Selim

  Hocam şakaklardan saçım döküldü kökler kayboldu pürüzsüz oldu dökülen taraf, yeniden saç çıkar mı oradan eğer erkek tipi dökülme harici birşey varsa.

  1. Uzman

   Dermatologa görünün, durumunuz değerlendirilsin

 119. İbrahim Y.

  Hocam yaş 20, benim favori bölgesindeki saçlarım cok seyreldi hatta tel tel kaldı diyebilirim. Neyse bu seyrelme git gide saçın üst tarafına da vurdu. Bana kalırsa genetik dökülmeye benzemiyor. 29 aralıkta doktora gidecem. Bu aralar çok stresliyim. Sizce dökülen saçım geri çıkar mı?

  1. Uzman

   Yorum yapmak zor. Genetik dökülme farklı alanlardan başlayabilir.

 120. Muhammed

  Benim yaşım 19 hocam şimdi ben 17-19 yaş aralığında hemen hemen hergün saçımı şampuanla yıkayıp fön çekiyodum yani ve fön çektiğim taraff açılmaya başladı ama öbür taraf kadar değill fön makinesi çok zararlımı bide fön makinesiyle dökülen saç çıkarmı gene ?

  1. Uzman

   çıkmayabilir, çünkü fazla sıcak uygulama kıl köklerinin ölmesine neden olmuş olabilir.

 121. Muhammed

  bide hocam babamda kellik var ama annem tarafında hala dedemin saçları var ve ben anne tarafına benzediğim için saçlarım dökülürmü sizce ?

  1. Uzman

   % 50 ihtimal var ama anne tarafının özelliklerini taşıyorsan ve dökülme yoksa dökülmeyebilir

 122. Hatice

  Benim saçlarım baya gürdü daha sonrasında boyattım ardından bir kaç defa kına vurdum dipten daha sonra kına akmadan kendim evde boyadım ardından 1 2 hafta sonra tekrar dipten kına vurdum sonra omuz hizasından kestirdim saçımı şuan çok fazla dökülüyor. Saçımı yıkadıktan sonra kabarıyor ve şekil almıyor önerebileceğiniz bir şey var mı

  1. Uzman

   Saç kalitesinde arttırmak ve gereken onarımı sağlamak için xpecia tablet ve biotin tablet kullanmanızı öneririm.

 123. sedat

  hangi tipten dökülen saç çıkmaz ve dökülen saçın kökü hangi renk olur hocam

  1. Uzman

   Yaralanma ve apse gibi nedenlerle dökülme olmuşsa kıl kökünü oluşturan ünite canlılığını yitirmişse tedaviden etkilenmez.

 124. Leyla

  Saçlarımı önceden çok düzleştiriyordum ve tepe kısmında ve yanlarda dökülmeler var. Düzleştirmeyi bıraktım kendi halinde kullanıyorum. bi sene sonra doktara gittim doktor B12 ve demir eksikliğin var dedi dökülmen ondandır dedi. Sizce geri çıkar mı saçlarım.Düzlştirici ile dökülenler geri çıkar mı peki moralim Cok bozuluyor

  1. Uzman

   Tepe kısmındaki dökülme genetik tip dökülme nedeniyle olur, eğer saçınızı düzleştirmeye bağlı döküldüyse saçlı derinin her bölgesinden dökülmesi gerekirdi. Dermatologa görünün.

 125. Umutcan

  Hocam ben 14 yaşındayım benim yazın belirli bir zamanında cok dökülüyordu ve seyrelme oldu zamanla gecti dökülmesi şuan ise sadece duşta şampuanladigim zaman dökülüyor ve saçlarım çok kuru sert hicbir şekilde yaglanmiyor lütfen yardım edin

  1. Uzman

   Saçlarını sık yıkama, bebe şampuanı bile kullanabilirsin. Bakım yağları uygulayabilirsin, biotin tablet kullanabilirsin.

 126. Berkay

  Ben 5 ayda 25 kilo verdim fakat sonra saçımda seyrelme oldu . Saç dökülmesini en aza indirmeyi başardım fakat yerine yenileri çıkar mı ? Ne yapmalıyım?

  1. Uzman

   Hızlı kilo verme durumunda saç kayıpları yaşayabiliyor. Kan değerlerin normal ise anemi vb durum yoksa biotin 5mg tablet kullanabilirsin

 127. Büşra

  Sağlık problemim yok ama saçlarım aşırı derecede çok dökülüyor her gün napmaliyim hocam

  1. Uzman

   Saçını tüm saçlı deriden mi yoksa sadece tepe bölgesi ve önceden mi dökülüyor?

 128. Ümit aydınlı

  Hocam benim kafam 1 2 ay önce yarılmıştı 14 yaşındayım saçları elimele oynuyorum bi bakıyorum 2 3 tane saç teli geliyor ne yapmam gerek

  1. Uzman

   Travmatize olan alanda bir süre dökülme olabilir, kıl kökleri hasar görmüş olabilir.

 129. deniz

  15 yaşındayım fakat saçlarım dökülüyor ve saçlarım aşırı derecede seyrek bunun nedeni nedir ne yapmam gerekir

  1. Uzman

   Kan değerlerinize, biotin düzeyinize baktırıp ona göre tedavi almalısın.

 130. Harun Polat

  Bu xpecia proscar propecia gibi “Fenasterid” iceren urunler DHT baskılayıp sac dökülmesini %75 azaltıyor bunlardan birini kullansak bıraktıktan sonra bütün saçları döker mi?

  1. Uzman

   Tüm genetik saç dökülmesini durduran ürünleri kullanmayı bıraktığınız zaman çıkan saçlar yada dökülmeyen (dökülmesi beklenen alanlardaki de) saçlar da dökülür.ayrıca finazterid grubu cinsel performansı önemli ölçüde etkiler.

 131. Harun Polat

  Peki bu xpecia kullanmayı bıraktıktan sonra çıkarttığı saçları ve var olan saçları döküyor mu?
  ek 1 sorum olcak doğal saç gürleştiren ve kökleri canlandıran maske biliyor musunuz?

  1. Uzman

   eğer dökülmeniz genetik ise DHTnin etkilediği,reseptör olan bütün kıl kökleri dökülür.çünkü xpecia nın içeriğinde ayrıca kıl kökünü DHT ye karşı koruyucu maddeler de var.

 132. 17

  Hocam strese bağlı dökülmelerde ne yapmalıyız

  1. Uzman

   stresi ortadan kaldırmak,destek almak gerekir.bunun yanı sıra saç kalitenizi deztekldmek için xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 133. Merve

  27 yasindayim , 1 bucuk ay once saclarimin diplerini boyadim.Her gecen gun azaldigini hissettim en kucuk bir harekette bile saclarim elime geliyor , kokten kopuyor.Artik sacima dokunmaya korkar oldum basimin sag yan biraz seyreldi.Bazi geceler sacim temiz oldugu halde bile sac diplerim rahatsiz edercesine kasiniyor.1 haftadir biotin ve B12 kullaniyorum daha bir etkisi olmadi.Sacima bakim maskeleri ve hindistan cevizi yagi suruyorum banyo oncesi halen etkisini goremedim,saclarim tekrar uzar mi , ne yapmaliyim?

  1. Uzman

   Kalitesiz ve toksik boyalar reaksiyona neden olabiliyor, bu yüzden uygulamadan önce iyi araştırmak gerekir.saç prblemlerinde 1 haftada tedaviye cevap almanız olanaksız,en az 3 ay geçmesi gerekir ki ilk sonuçları almaya başlarsınız.Xpecia tablet başlayın,hairforte spreyi de 3 ay lokal olarak kullanın.

 134. Mustafa

  Hocam benim saçlarımın yan tarafında ufak bir incelme mi desem seyrelmemi desem tam bilemedim.Ne yapmam lazım?

  1. Uzman

   Ailede genetik dökülme var ise bu bölgeden başlamış olabilir.kaliteyi artırmak için Xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 135. Ayşe

  Hocam meraba saçlarım son 2 aydır yoğun şekilde dökülüyor son 5 ayda 20 ye yakın kilo verdim ve farkettiğim kadarıyla her bölgeden dökülüyor

  1. Uzman

   hızlı kilo vermelwrdwkansızlık, vitamin ve mineral eksiklikleri sık görülür.kan değerlerinize baktırıp tedavi almalısınız. Saçlarınızın bir an önce kalite kazanması için xpecia tablet ve HP biotin 5mg tablet kullanabilirsiniz.

 136. Ceyda

  Merhaba yaşım 19 bundan 3-4 sene önce saçlarım çok güzeldi daha sonra anlamadığım bir şekilde saçlarım çok döküldü ve bir sürü doktora gittim doktorlar erkek tipi saç dökülmesi dedi bir sürü pahalı ilaçlar verdi ama hiç biri ise yaramadı ve şuanda tepem çok açık yeniden saçlarımın çıkmasını tepemin kapanmasını istiyorum sizce ne yapmalıyım gitmediğim doktor kalmadı Allah için yardım edin

  1. Uzman

   Kadınların %50 sinde erkek tipi dökülme görülür. Bunun nedenlerinden biri yumurtalıklardan kaynaklanır, bu nedenle bir USG yaptırmanızı öneririm.(PCOS hastalığı nedeniyle). Eğer yumurtalıklarda sorun yoksa o zaman erkek tip dökülmeniz vardır ve dökülmeyi önlemek için düzenli ilaç kullanmanız gerekir.

 137. Zeynep

  Merabalar benim saçım hiç dökülmezdi uzaması için vitamin ampulleri kullandım saçımı hep döktü kökten dökülüyor dökülen saçım çıkar mı yine ? Kan testim tertemiz çıkdı genetik birseyde yok

  1. Uzman

   Troid hormonlarına ve yumurtalıklarınıza ultrason yaptırmanızı öneririm. Eğer bu tahlillerde herhangi bşr şey çıkmazsa o zaman genetik yani erkek tipi dökülme olabilir yada başka dökülme tipleei de olabilir. araştırılmalı ve dermatologa görünmenizi öneririm.

 138. Didem

  Brezilya fonu yaptirirken kullanilan yuksek isidan dokulen sac icin ne yapabiliriz.kil kokleri hasarlanmismidir yeniden sac cikisi olurmu bunu nasil anlayabiliriz

  1. Uzman

   saç dökülmesinde kullanılan lokal etkili sprey ve vitamin kullanabilirsiniz. Bunun için size önerim Hairforte sprey ve Xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 139. ayça

  demir eksikliği ve kansızlıktan dolayı saçlarım aşırı dökülmeye başladı alnımda da hafif açılmalar oluştu vitamin ilaçları aldım pekmez kuru üzüm vs şeyler de yiyorum ama pek faydası olmuyor ayrıca saçlarım inceldide ne yapmalıyım

  1. Uzman

   HP biotin 10 mg tablet başlamanı önweieim.

 140. Aytaç

  Merhaba ben aknetrent kullanıcısıyım 5 aydır ve 5ci ayda çok çokkkkk dökülmeler oluyor sizce tedavi bitdikden sonra dökülen saçlar düzelir ve geriye gelirmi? Saç çıkaran formül varmıdır??

  1. Uzman

   Sivice tedavisinde kullanıla ilaçlar biotin sentezini engelliyor ve saaç dökülmesine neden oluyor. gecikmeden HP 10 mg lık Biotin tablew başlamalısınız.

 141. Mert

  Merhaba hocam yaşım 27 brnim anlım ve tepe kısmı seyrek buna ne yapmam gerekir nasıl canlandırırım saçlarımı.

  1. Uzman

   Alın ve tepe bölgesi genetik dökülmede seyrekleşir. Saç dökülmesi tedavisine yönelik ürn kullanman gerekir.Hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

 142. Fatma Gül

  Merhabalar benim saçlarım rahatsızlığımdan dolayı kullandığım bir ilaç neticesinde döküldü ilacı 3 ay önce bıraktım fazlalaştığının farkındayım tekrar eskisi gibi olur mu hocam ne yapmalıyım

  1. Uzman

   HP 10 mg lık Biotin taablet kullanmanı öneririm , desteklersen eskisi gibi olur

 143. Enes

  Hocam benim saç derimde soyulma var ve saç dökülmesi yapıyor yanlar hafif seyreklesti dökülen yerlerden küçük saçlar çıkıyor ne yapabilirim

  1. Uzman

   saç derisindeki soyulma egzama yada mantar nedeniyle olabilir. Dermatologa görünmelisin.

 144. Ulaş

  Merhabalar hocam 16 yaşımdayım benim saç dökülme problemim var hastaneye gittim ve bana bir şampuan ve sonra da d vitamini b3 b6 ve b12 vitamini verdi onları kullandım ve bir işe yaramadı sonra tekrar gittim bu sefer kan tahliyesi için gittim gayet her şey normal ama eskisinden biraz az dökülmeye başlıyor sizce bu yaşta kel olma olasılığım var mı? 🙁

  1. Uzman

   Ailede kellik varsa önce incelir, dökülerek seyrekleşir ve daha sonra açık alanlar oluşur.

 145. Aliekber

  hocam 16 yaşındayım 5 6 ay önçe başladı dökülme önlerde açılma ve seyrekleşme oldu saçımı kazıttım şimdi cıkmıyor lürfen yardım edin

  1. Uzman

   Hairforte sprey ve HP 10 mg biotin tablet kullanmalısın. Spreyi sabah akşam günde 2 defa kullanacaksın ,4 saat saçlı deride kalsın yıkama

 146. Tolga

  Stresten tepe bölgemde dökülme oldu yaşım 28 ne yapmalıyım

  1. Uzman

   Tek başına stres tepe bölgesinden dökülmeye neden olamaz, eğer strese bağlı olsaydı ttüm ssaçlı deriden dökülürdü.

 147. Hüseyin

  Meraba hocam. Ben 20 yaşındayım. Saçlarıma çok fön çektim yıllardır.ve saç dönerinde seyrelme gördüm. Fonun değidiği kısımlardada seyrelme var. Şu an dökülme hiç yok. Saçlarımı eski haline nasıl getirebilirim?

  1. Uzman

   Xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsin

 148. Onur

  Hocam merhaba. Benim saçlarımda genel olarak az bi dökülme var özellikle kullandığım priorin şampuandan sonra daha da azaldı ama şöyle bir sorun var örneğin genel olarak günde 60 tel saçım dökülüyorsa 30 teli sağ üst taraftan dökülüyor ve seyrelme var geri çıkar mı ve ne yapmam gerekiyor?

  1. Uzman

   şampuan genetik tip dökülme önleyemez. Etkili ürünleri araştırmalısın

 149. zırtapoz solucan

  DHT saç köklerine zarar verip dökülmeye neden oluyor olsaydı,sadece tepeye değil yanlarada zarar verirdi,oysa ki erkeklerde sadece tepe saçları dökülür yanlar asla dökülmez bu da DHT dediğin zırvalığı çürütmüş oluyor zaten

  1. Uzman

   Asıl sorun DHT de değil, Asıl sorun DHT ye duyarlı kıl köklerinde. Duyarlı kıl köklerinin olduğu tüm bölgelerdeki kıllar etkilenir.

 150. Büşra

  Demir eksikliği vardı doktora gittim ve düzeldi sağlıklı besleniyorum sporumu yapıyorum ama saçlarım hala dökülüyor elimi atıyorum iki üç tel birden geliyor napmaliyim lütfen yardım eder misiniz

  1. Uzman

   Saç dökülmesi tepe bölgesinden ise genetik yani erkek tipi dökülmesin ama saçlı derinin her bölgesinden dökülüyorsa sistemik bir hastalık nedeni nedir. Öncelikle neden tespit edilmeli.

 151. Gül

  Merhaba 43 yaşındayım 10 gündür çok saçım dökülüyor açılmalar oldu her tarafın san dökülüyor çok ciddi tahlillerim iyi stres olabilir dendi çinko takviyesi yapıldı birde sntidrprasan verdi aile hekimi dökülme nezaman durur ve yeni saçlarım çıkarmış acilen ne önerirsiniz tesekkurler ler

  1. Uzman

   Kimi zaman stres kimi zaman sistemik hastalıklar saç dökülmesine neden olabilir, antidepresanların bazıları da saç dökülmesine neden oluyor, göz ardı edilmemeli. Xpecia Tablet ve HP bioin tablet 10 mglık kullanabilirsin.

 152. Hatice

  Merhaba hocam yaşım 24 ve 3 kez dogum yaptim. Saçımda egzama var. Saçımın tepe kısmı bayağı açıldı ve hala her taradığımda , her banyo ettiğimde çok dökülüyor. Saçım için çok ağlıyorum çünkü gittikçe o bölge kelleşiyor. Sacimin dokulmesi neden olduğunu bilmiyorum. Ne yapsamda o dokulen saçlarım tekrar çıksa ve bu dökülmeyi durdursam. Ama hala çocuğumu da emziriyorum.

  1. Uzman

   Uzun süren ve tedavi edilmeyen egzama saçın dökülmesine neden olur. Dermotto losyon ve ssboderm şampuan kullanabilirsiniz. Losyonu haftada egzamanın şiddetine göre 2-4 defa uygulayın, 3-4 saat bone takarak bekletin, Sonra sebodeem şampuan ve ılık suyla yıkayın. Hamle değilseniz Xpecia tablet başlayın ve günde iki defa alın. Xpecia nın yanısıra HP biotin 10mglık tablet başlayın biotinde hem saç kaliteli artırmak hemde cildin daha çabuk iyileşmesini sağlayacak.

 153. Veli

  Mwrhaba hocam 33 yasındayım herhangi bir saç dökülmem yoktu biranda saçlarım inceldi ve dökülmeye başladı aynı zamanda genital bölgemdeki kıllarda inceldi ve zayıfladı. tahlil sonucu insüllin direnci çıktı ilaç ile tedavi sağlanmasına rağmen saç ve genital bölgedeki kılların incelmesi devam ediyor sebebi ne olabilir ayrıca dökülen saçlar tekrar kazanılabilirmi. İlac olarak ise yan etkisi az olan ne önerirsiniz. Teşekkürler

  1. Uzman

   Xpecia tablet ve HP biotin 5mglık tablet kullanabilirsiniz.

 154. hasan

  1senedir kanser tedavisi görüyordum atlatadım saçlarım sakallarım çok gür geldi sonradan yine uzama durdu belirli yerler uzuyor öbur yerler uzamıyor saç tellerim çok inceldi kısmi uzuyor nedeni nedir

  1. Uzman

   önemli Bir hastalık geçirdiniz ve kemoterapi aldınız. Kemoterapi yani hücre oluşumunu baskılar. Saçın uzaması bu nedenle yavaşlar, biotin tablet kullanabilirsiniz.

 155. Merv

  Merhaba, 29 yasindayim yaklasik 10 ay kadar once sac acma islemi yaptirdiktan sonra ciddi anlamda sac dokulmesi sonucu dermatologa gittim. tum testlerim yapildi,tamamen normaldi. 3 ay kadar xpecia kadin kullanip biraktim. bu surec sonunda yeni saclar cikmisti (hala seyrek yerler mevcut) fakat sac tellerim normal sac tellerime gore ciddi anlamda inceldi ve yeni cikanlarin yarisi da tuy gibi. 2,5 ay once tekrardan kullanmaya basladim,sormak istedigim; sacin eski haline gelmesi mumkun mudur? mumkunse eger haftalik yag bakimlari ve xpecia yeterli midir? tam anlamiyla sonuc almak icin tableti ne kadar sureyle kullanmaliyim? tesekkur ederim.

  1. Uzman

   Tam sonuç için 6 ay bir yıl kullanmanız gerekebilir. İki tablet kullanın ve HP biotin 10 mglık tablette almalısınız

 156. Asu

  Merhaba hocam saçlarımı çok sık boyarm üst üste boyadığmdan beridir aşırı dokuluyo ve çok yıpranmış cildiyeye gittim vitamin eksikliğim de varmış sizce boyadan mi dokuluyo vitamin eksikliğinden mi ve yine çıkar mi dökülenler?

  1. Uzman

   Vitamin eksikliğindende xökülür. Fazla ve şık boyadanda, her ikisi bir arada olunca daha çok dökülür. Yaşınızı yazmamışsınız. Eğer vitamin eksikliği varsa tedavi alın. Beraberinde saç sağlığınız için destek ürün kullanın. HP biotin 5 mglık tablet ve xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 157. Asu

  Ve saçlarımı erkek tipi kestirmek zorunda kaldım çok kasıniyo ve kepekli hala ayni ne önerirsiniz?2aydir aynı boyda bu normal mi sizce çok korkuyorum uzamazlar böyle kalırım diye psikolojim bozuluyor:(

  1. Uzman

   Kısa kestirmek kaşıntıyı gidermez.şikayetleeiniz egzama düşündürüyor. Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Saçınızı erhan hızlı uzaması için HP biotin 5mglık tablet yada xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 158. Şeyda

  Merhaba hocam ben yaklaşık 1 sene sınav stresinden dolayı saçıma bakmadım ve saçlarımı tarayarak yoldum daha sonra da üstüne ağır bir diyet yaptım yaklaşık 3 4 ay kadar dökülme birkaç haftaya durur yeni saçlarında tekrar çıkar dediler ancak saç kökleri hasar görmüş olabilir mi yani sizce de bütün saçlarım tekrar çıkar mı saçlarımın 3te 1 i kaldı sadece yaşım 15

  1. Uzman

   Merhaba,
   Hem stres hem de diyet saçlarının dökülmesine neden olabilir. Diyet kansızlığa neden olmuş olabilir bu da saç dökülmesine neden olur. Kan değerlerine baktırmalısın. HP biotin 10mglık tablet kullanabilirsin. Eğer kansızlık varsa mutlaka tedavi almalısın. Gerekli desteği almazsan saçların eskisi gibi sağlıklı olamaz.

 159. İbrahim

  iyi günler hocam;Yaklaşık 4 ay önce saç derimde kabuklanma ve aşırı kaşıntı başladı.Bununla birlikte Hergün 15-20 tel dusta dökülme vardı.3 defa doktora gittim. Her ay kontrol etti her seyin normal olduğunu söyledi.Test yaptırmak istedim buna gerek duymadığı her seferinde söyledi.Su an Kabuklanma gecti kepege döndü doktorum ilaclara düzelir dedi bende genetik dökülme başlangıcı diye düsünüyorum Saçlarım biraz ince ama net bi açıklık yok Tavsiyenizi merakla bekliyorum teşekkürler yaşım 22

  1. Uzman

   Egzama saç dökülmesine neden olabilir. Saçların çıkışını kolaylaştırmak ve kalitesini artırmak için Xpecia tablet ve ve Biotin tablet kullanabilirsiniz. Spreylerden uzak durun.

 160. Halil

  Hocam 11 yaşındayım saçımın bir bölgesi kaşınıyor ve koparıyorum geri çıkarmı

  1. Uzman

   Köklerinin değişim sayısı bellidir. Koparmaya devaedersn bir süre sonra çıkmamaya başlar.

 161. Tufan

  Merhaba hocam 30 yaşındayım saçımın ön bölgesi seyrelmiş ve saclapr cok zayıf yanlarda açık var ne yapmalıyım hocam lütfen cvp veriniz

  1. Uzman

   Genetik dökülmeye var, önlemek için düzenli tedavi almanız gerekir.

 162. Mete

  Hocam 4-5 ay once cok hızli bi sekilde kilo verdim.proteinde dahil neredeyse yemek yemiyordum.saclarim genel seyreldi (tepeye özel deil) saçlarım kalitesizlesti.hemen dökülüyor durumuna geldi . Saclarim tekrar cıkarmı ?

  1. Uzman

   Tedavi almalısın. Kan değerlerine bakılmalı, eksikler yerine Konmalı ve saça yönelik takviye tedavi de almalısın.

 163. Esra

  Merhaba Hocam polikistk over sendromuna bağlı saç dökülmeleri geçici mi saçlar tekrar çıkar mi ?bide saçlari kazıtinca saç kökleri sayısı aynı mi kalır yoksa azalır veya çoğalır mi Teşekkürler

  1. Uzman

   PCOS erkek tipi dökülmeye neden olur. Dökülmenin önlenmesı için bu sorunun tedavi edilmesi gerekir. Düzenli tedavi alırsanız çıkabilir. Saçları kapatınca kök sayısı aynı kalmaz, Yine saçlar dökülmeye devam eder. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.

 164. Osman

  Hocam merhabalar. Saçlarımda egzama vardı Siirtten bıttım sabunu getirtip 3 ay onu kullandım. Egzamamı baya hafifletti. Kaşıntıyı giderdi ama saçlarımın sadece duş alırken çok döküldüğünü farkettim. Saçımı iyi durulayamadım dökülmenin o yüzden olduğunu düşünüyorum. Yastığımda havlumda döküntü yoktu. Şimdi sabunu bıraktım saçlarımı 3 numaraya vurdum. Egzamaya dair hafiften kızarıklar olduğunu gördüm. Şuan Bioxcin forte şampuan kullanıyorum. Öneriniz nedir?

  1. Uzman

   Saçınızı ılık suyla yıkayın, Çok iyi durulayın. Kızarıklık egzamanın devam ettiğini gösterir, dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Cildin iyileşmesini hızlandırmak için günlük 10 mg biotin ve saç kalitesini artırmak dökülmeye azaltmak içinde xpecia tablet kullanabilirsiniz.

 165. Edanur

  Merhabalar. 18 yaşındayım saçlarım çok dökülüyor ve bazı kısımlarda gözle görülür kellikler mevcut. Doktora gittim ve demirim eksik çıktı bu yüzden saçlarımın çok döküldüğünü söyledi. Aynı zamanda saçlarımı önceden yoluyordum bu yüzden de keklik oluştuğunu düşünüyorum yolunan saçlar tekrar çıkar mı?

  1. Uzman

   Yoluna saçların kökleri tahrip olduysa çıkmaz. Ayrıca bir kıl yaşamamız boyunca toplam 10-12 defa değişir. Olmanız bu süreci hızlandırdığı için değişim sayısı da tamamlanmış olabilir.

 166. ibrahim

  Merhaba, uzun süre aknetrent sivilce ilacı kullandım saçım dökülmeye başladı doktoruma danıştım vitamin h biotin değerim düşük çıktı ve takviye almaya başladım sorum dökülen saçlarım tedaviden sonra tekrar çıkar mı? yaşım 20

  1. Uzman

   Biotin değerinin düzeldikten sonra çıkması beklenir. Günlük 10mg biotin kullanmalısınız.

 167. Elxan

  Merhaba hocam bende saçimin bir tarafı acildi neden öyle bir tarafi açıldı hafif

  1. Uzman

   Bölgesel sorun yada genetik özellikleeinizden kaynaklanıyor olabilir.

 168. Eren

  merhaba iyi günler hocam , benim yaşım 20 saçımda bir yıldır egzema vardı ve son 3 ay saç dökülmelerim gerçekleşti saçımın önünün bir kısmı seyreldi diğer taraflarda da dökülmeler var doktora gittim egzamam ver o yüzden dökülüyor dedi ilaçlar verdi vitamin ampulleri ve işe yaramadı daha sonra saç derime igne yapacağını söyledi bir yandan da genetik de olabilir diye düşünüyorum ama doktoru dinliyorum egzamadan diyor sizce dökülen saçlarım çıkar mı sizde bir sürü bu tarz hastalarla karşılaşmışsınızdır yorumunuzu bekliyorum 🙂 bir de yaşım 20 gelişme çağımda bitti acaba saçlar kendini yenilemiyor mu

  1. Uzman

   Egzamanız olabilir ama dökülme tepe bölgesinde olduğu için egzamaya genetik dökülme eşlik ediyor olabilir. Egzama için dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Xpecia tablet ve biotin tablet 5mg başlayın.

 169. Berkay

  Hocam yağlanma sebebiyle dökülmüş olan saçları geri çıkartmak mümkün mü?

  1. Uzman

   Yağlanma nedeniyle saç dökülmez. Saç dökülüp azaldığı için yağlanma artar. Dermatologa görünün.

 170. Sefa

  Merhabalar kilo vermek için fitnes gidiyordum 19yasindayim 1.80boyum var 90 kiloydum kendini zorluyarak 10 kilo verdim yani 80kilo oldum ve düzensiz beslenme vardı bazen yiyordum nazende hiç yemiyordum kilo vermek için ve şuan kafamı arka kısmında şerit uzublamisana dökülmeler oldu belli oluyor bunun bir çözümü varmıdır lutven yardım edin

  1. Uzman

   Yeterli ve dengeli beslenmelisin, diyenlerde ilk olumsuz etki saçlarda görülür.

 171. Ada

  İki kere düşük yaptım dört ay içerisinde Son iki aydır çok saçım dökülüyor açıklik görülmeye başladı önce ezcaneden siyah sarımsaklı şampuan aldım ama fayda etmedi şimdi aktardan artan yağlı şampuan aldım saçlarımin arası çok açılmaya başladı yaşım daha 20 kazitsam seyrek olan yerlerden saç çıkar mı?

  1. Uzman

   Kazımak sorunu görmenizi engeller, tedavi olmalısınız. Dermatologa görünmelisiniz

 172. Mustafa

  Hocam merhaba yaşım 23 saçlarım 3 yıldan beridir seyrekleşti, usturaya vurup sarımsak suyu ve soğan suyu sürüyorum işe yarar mı ? Ve ikinci sorum; Xpecia tablet ne kadar süre kullanılmalı ve bırakıldığında yan etkisi olur mu saç için ?

  1. Uzman

   Genetik dökülme varsa saçlarınızı tekrar çıkmasını sağlar ve hairforte süreyle birlikte kullanın

 173. Rukiye

  Merhaba hocam, 22 yaşındayım ve 6 yıldır saçlarımla uğraşıyorum. İlk zamanlar çok döküyordu şimdi dökülmesi rahatsız edecek durumda değil ama şuan çok seyrek. Kaç defa doktora gittim doktorların önerdiği şampuan, bitkisel ürünler kullandım ama görleşme konusunda bir sonuç görmedim. Şuan Doktorun önerdiği minoxil Forte %5 2 aydır kullanıyorum düzenli kullanırsam saçlarım çıkar mı? Ya da saç dökülmesi genetiğe bağlı ise saç çıkma ihtimali var mı? Önerdiğiniz bir şey var mı? Teşekkür ederim.

  1. Uzman

   Düzenli kullanırsanız saç kalitesinde artış olur. Beraberinde xpecia tablet de başlayın

 174. Ali

  Hocam 15 yaşındayım saçımda dökülme var elimi attığımda banyoda sürekli dökülüyor doktora gittim demirin biraz düşük dedi demir habı içiyorum fakat faydası yok ne yapmalıyım

  1. Uzman

   Kan biotin ve troid hormonların baktır.

 175. umit

  hocam yasim 37 saclarim 19 yasinda onlerden ve tepeden dokuldu ozamanlar fazla ilgilenemedim su an kafamin diplerinde kucuk kucuk saclar var bayaguda var bulari kalinlastirip uzatabilirmiyim ve ne onerebilirsiniz tesekkurler

  1. Uzman

   Aradan uzun zaman geçtiği için ne kadar başarılı oluruz bilmiyorum. Önce görüntü alın dökülmüş alanların. Sonra da xpecia tablet günde iki defa, hairforte sprey günde iki defa, biotin tablet 5mg ve en ön kısımlarda hairforte spreyi uyguladıktan dört saat sonra yıkamadan sadbe losyon uygulayın. Bu tedaviyi düzenli altı ay uygulayın. Her ay düzenli fotoğraf alın değişim oluyor mu değerlendirin. 6 ay sonra ciddi değişim varsa tedavide değişikliğe gidelim.tekrar yazın.

 176. emre

  merhaba askere gitmeden önce yanlardan seyreklemeye başladı saçım askerden geldim kafamı sıfıra vurdum üst taraf full seyrek kaldı kan tahlili yaptırdım b12 99 çıktı acaba ondan mı size sormak istedim.

  1. Uzman

   Bence genetik dökülmeniz başlamış. Saçlarınızı dökülmesini istemiyorsanız düzenli etkin bir tedaviye başlamalısınız.

 177. Rozelin

  Kardeşimin saçı açıcı boya yüzünden yandı kardeşim erkek bu arada ve saçını sıfıra vurduk ardından farkettik ki önden saçları baya yok kel gibi duruyor kardeşim henüz 13 yaşında bi beş aydır falan saçları ön taraftan hiç çıkmıyor ve neredeyse yirmi deda sıfıra vurduk belki çıkar saçları diye ama çıkmıyor ileriki zamanlarda saçı çıkarmı acaba ??

  1. Uzman

   Kıl köklerinin gelişimini sağlayan foliküler ünite zarar gördüyse kıl çıkmaz.

 178. Ruhiya

  Merhaba 21 yasındayım ögrenciyim turkiyeye geldigim gunden sac dokulmem başladı hava degisimi diye bekledim 2 senedir dokulyor tepesinde hızlı yağlanma oluyo orada kellik olusmaya başlamıs ne yapabilirim

  1. Uzman

   dermatologa görünmelisiniz. tepedeki dökülmenin nedeni egzamada olabilir genetik dökülme de olabilir

 179. Nur

  Nolur cevap verin 19 Yaşındayım ve 2 senedir saçımı defalarca boyattım bazı kuaförlerin acemiliğiyle saçım 2 kere yandı ve 2. Yandığında saçlarım tepeden döküldü geçen yaz. Tepem şu an baya açık hangi ürünü kullansam dökülen saçlarım geri gelir? önü çok açık rahatsız oluyorum gören söylüyo önlerin açılmış diye lütfen cvp verin dermataloğa da gidecem ama bi şey bilirseniz lütfen önerin cevap verin??

  1. Uzman

   Boyalar sonuçta kimyasal olduğu için sık kullanımı kıl köklerini travmatize edip dökülmesine neden olabilir. Fakat tepe bölgesinde açılma tarif ettiğiniz için sadece boyanın etkisiyle değil, genetik dökülmenizde olabilir. Dermatologa görünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.