Climbazol (Mantar Tedavisinde Bilimsel Madde)

Kafanızda bir türlü geçmeyen mantar kaynaklı kepek ve kaşıntı sorunu söz konusu ise kesinlikle mantar öldürücü etkisi bulunan şampuan kullanmalısınız.

Bu bahsedilen kepek şampuanı marketlerde değil eczanelerde satılan dermatolojik şampuanlardan olup, içeriğinde climbazol isminde ki bilimsel maddenin bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Konu başlığımız olan climbazol’un ne olduğunu, önemini ve hangi marka şampuanlarda bulunduğunu bu konumuzda detaylı olarak ele alalım.

Saç sağlığı konusunda günümüzde epeyce ileri gidilmiş ve bir çok saç problemi için de çözüm / tedavi yolu bulunmuştur. Önemli olan iyi araştırmak ve doğru yöntemleri bulmaktan geçmektedir. Eğer araştırıp hangi bilimsel maddenin hangi probleme iyi geldiğini öğrenirsek bir çok saç problemini saf dışı bırakarak avantaj yakalayabiliriz. Günümüzde bir çok insanın maruz kaldığı kepek, tıbbi ismiyle seboreik dermatit sorunu pul pul ve çok sayıda kepek ile görülmektedir. Bu sorunun sebebi yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kafada ki mantar kaynaklıdır.Bu sorun kepek dışında kafada kaşıntı oluşumuna da yol açar. Kepeğin çözümü kesinlikle vardır fakat doğru araştırılması gerekmektedir. Eğer doğru bilimsel maddeyi içeren şampuanı tercih ederseniz bu problemden kurtulabilirsiniz. Marketlerde bulunan kepek karşıtı şampuanlar maalesef bu kadar ileri gitmiş ve mantar kaynaklı kepek problemine çözüm olmamaktadır.

[adinserter block=”1″]

Mantar Öldürücü Bilimsel Maddeler Hangileri?
Çok hafif ve nadiren görülen kepek problemine karşı marketlerden satın aldığınız şampuanlar belki çözüm olabilir fakat yazımızın başından bu yana bahsettiğimiz mantar kaynaklı kepek için maalesef çözüm olmamaktadır. Bu tipte ki kepeklenmeler için eczanelerde bulunan dermatolojik şampuanlar kullanmalı ve bu satın alacağınız ürünün içinde kesinlikle climbazol olması önerilir. Climbazol maddesinde bu kadar ısrar etmemizin sebebi diğer maddelerin bulunduğu şampuanlar 10-15 günde bir kullanılabilirken climbazol içerikli şampuanların günlük kullanıma uygun olmasından dolayıdır. Örneğin ketokonazol içerikli şampuan sık kullanıldığında kafada alerji, tahriş ve incelmeler olurken climbazol içerikli şampuanda bu yan etkiler bulunmamaktadır.

Climbazole Nedir?
Günümüzde kafada oluşan mantar sorununa karşı geliştirilen climbazol maddesi mantar mikrobunun hala tanıyamadığı maddelerden olduğundan avrupa ülkelerinde son yıllarda en sık kullanılan mantar öldürücü madde halini almıştır. Climbazol saçta ve kafada bulunan kepek sorununu ortadan kaldırdığı gibi mantarlarıda öldürmektedir.

[adinserter block=”1″]

Climbazol İçeren Şampuanlar
Ketokonazol maddesinden daha pahalı bir madde olan climbazol şampuanlarda çok fazla kullanılmamaktadır. Günümüzde climbazol maddesini bulabileceğiniz tek dermatolojik kepek şampuanı Seboderm şampuan olacaktır.

Seboderm şampuan hakkında ki daha detaylı bilgiye aşağıda ki linkten ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.
https://www.sacproblemleri.com/seboderm-sampuan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saç Problemleri ve Çözümleri © 2017
Sacproblemleri.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.